Շատ լավ է, որ քաղաքական գործիչները ակտիվ են սոցիալական մեդիայում. Քարդաշյանը` Փաշինյանի մասին
Ես իմ արշավը չեմ դադարեցնելու: Այս մասին այսօր լրագրողներին հայտնեց WCIT 2019 համաժողովի շրջանակներում Հայաստանում գտնվող հայազգի աստղ Քիմ Քարդաշյանն` անդրադառնալով Հայոց ցեղասպանության  ճանաչմանն ուղղված իր արշավի մասին:
«Ես խոսել եմ այդ մասին նաև Սպիտակ տանը: Չեմ ունեցել առանձին զրույց ԱՄՆ նախագահի հետ այդ թեմայով, բայց ես խոսել եմ խորհրդականների հետ»,-նշեց նա:
Նա նաև խոսեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի` սոցցանցերում ունեցած ակտիվության մասին. «Կարծում եմ՝ շատ լավ է, որ քաղաքական գործիչները ակտիվ են սոցիալական մեդիայում: Կարծում եմ՝ դա արդյունավետ ու շահավետ կլինի»:
Խոսելով իր երեխաների դաստիարակության մասին, Քիմ Քարդաշյանը նշեց. «Իմ նպատակն է, որ երեխաներս մեծանան բարի: Ես գիտակցում եմ, որ դրա համար պետք է շատ աշխատեմ, բայց ես կամք ունեմ դրա համար: Նրանք կլինեն հրաշալի մարդիկ»:

Очень хорошо, что политики активны в социальных медиа: Ким Кардашян о Пашиняне
Я не намерена останавливаться в своей борьбе за международное признание Геноцида армян.  Об этом заявила сегодня журналистам находящаяся в Армении в рамках форума WCIT 2019 звезда армянского происхождения Ким Кардашян, коснувшись своей кампании по признанию Геноцида армян.
«У меня не было отдельной беседы с президентом США на эту тему, но я говорила с его советниками», - сообщила она.
Кардашян также коснулась активности премьер-министра Армении Никола Пашиняна в соцсетях. «Думаю, очень хорошо, что политики активны в социальных медиа, это может быть эффективным».
Говоря о воспитании своих детей, Ким Кардашян отметила: «Я осознаю, что для этого я должна много работать, но у меня есть воля для этого».