Զելենսկին Ռուսաստանին «գրողի ծոցն» է ուղարկել. Մոսկվան արձագանքել է
Ցանկալի է, որ Ռուսաստանը հասկանա, թե ինչ է անում. սպանում է մեզ, իսկ մենք պաշտպանվում ենք ու պայքարում թշնամու դեմ։ Դրա մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին, հայտնում է TCH-ը։
Երբ Զելենսկին հարցրել են, թե ինչ զիջումներ պետք է գնա Ռուսաստանի Դաշնությունը հնարավոր խաղաղ բանակցությունների ընթացքում, նա պատասխանել է. «Ինչի՞ պետք է գնա Ռուսաստանը։ Պիտի գրողի ծոցը գնա: Ցանկալի է, որ նա հասկանա, թե ինչ է անում՝ սպանում է մեզ, իսկ մենք պաշտպանվում ենք ու պայքարում թշնամու դեմ։ Առայժմ մեր ծրագրերն անփոփոխ են։ Իհարկե, մենք իսկապես ցանկանում ենք ավելի ուժեղ լինել, որպեսզի այս պատերազմն ավարտվի 2025 թվականին։ Կներեք ոչ դիվանագիտական ​​արտահայտության համար»։
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան արձագանքել է այս հայտարարությանը:
«Ըստ երևույթին, նա չափաբաժնի ազդեցության տակ է եղել։ Մնում է՝ Զելենսկին հուսահատությունից սկսի արտաթորել ուղիղ եթերում։ Նա արդեն փորձել է մնացած ամեն ինչ: Էժանագին մի երևույթ, որն ուկրաինացի ժողովրդի վրա չափազանց թանկ արժեցավ»,-նշել է Զախարովան։

Зеленский послал Россию на «три буквы»: В Москве отреагировали
Желательно, чтобы РФ поняла, что она делает – убивает нас, а мы защищаемся и сражаемся с врагом. Об этом заявил президент Украины Владимир Зеленский, передает TCH
Когда Зеленского спросили, на какие уступки должна пойти РФ во время возможных мирных переговоров, он ответил: «На что должна пойти Россия? На три буквы. Желательно, чтобы она поняла, что она делает – убивает нас, а мы защищаемся и боремся с врагом. Пока что наши планы неизменны. Конечно, мы очень хотим быть сильнее, чтобы в 2025 году завершилась эта война. Извините за недипломатическое выражение».
Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова отвечая на это заявления, отметила:
«Видимо, опять был под дозой. Зеленскому осталось только начаться испражняться в прямом эфире от безнадеги. Все другое он уже испробовал. Дешевка, которая обошлась украинскому народу слишком дорого».