Վրաստանի նախագահին կանչել են հարցաքննության ընտրակեղծիքների մասին հայտարարությունների պատճառով
Վրաստանի գլխավոր դատախազությունը նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլուն հոկտեմբերի 31-ին կանչել է հարցաքննության հնարավոր ընտրակեղծիքների մասին նրա հայտարարությունների պատճառով։ Այս մասին նշվել է քննչական մարմնի հայտարարությունում։
«ԿԸՀ եւ ԶԼՄ տարածած տեղեկության համաձայն՝ Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին պետք է ունենա հանցանշաններ՝ կապված 2024թ. խորհրդարանական ընտրությունների հնարավոր ընտրակեղծիքների հետ, ինչի պատճառով Վրաստանի նախագահը հոկտեմբերի 31-ին հրավիրվել է քննչական մարմին հարցաքննության նպատակով»,- նշվել է հայտարարությունում։

Президента Грузии вызвали на допрос из-за заявлений о фальсификации выборов
Генеральная прокуратура Грузии вызвала президента Саломе Зурабишвили 31 октября на допрос из-за ее заявлений о возможной фальсификации прошедших парламентских выборов. Об этом говорится в заявлении следственного органа.
«Согласно информации, распространенной ЦИК и СМИ, президент Грузии Саломе Зурабишвили должна владеть уликами, связанными с возможной фальсификацией парламентских выборов 2024 года, из-за чего президент Грузии 31 октября текущего года приглашена в следственный орган с целью допроса», - говорится в заявлении.