Թրամփը հրաժարվել է Հարիսի հետ հեռուստաբանավեճից
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրաժարվել է փոխնախագահ Քամալա Հարիսի հետ նոր հեռուստաբանավեճից։ Նախագահի հանրապետական ​​թեկնածուն դրա մասին գրել է Truth սոցիալական ցանցում՝ ի պատասխան հոկտեմբերի 24-ին կամ 27-ին հեռուստաբանավեճեր կազմակերպելու Fox News-ի առաջարկին։
«Գործընթացն արդեն շատ հեռուն է գնացել, քվեարկությունն արդեն սկսվել է՝ ռևանշ չի լինելու, գրել էԹրամփը՝ հավելելով, որ Հարիսը վերջերս հայտարարել է, որ Բայդենից տարբերվող այլ բան չի անի, ինչն, ըստ Թրամփի նշանակում է, որ բանավեճ անցկացնելն իմաստ չունի։
Թրամփը հայտարարել է, որ ընդունել է Fox News-ի նախկին հրավերը սեպտեմբերի 4-ին Հարիսի հետ հեռուստաբանավեճի համար, սակայն Հարիսը մերժել է: Նա միաժամանակ նշել է, որ ընտրողների շրջանում՝ հատկապես առանցքային նահանգներում, իր ժողովրդականությունն աճում է։
Սեպտեմբերի 10-ին Փենսիլվանիա նահանգի Ֆիլադելֆիա քաղաքում տեղի ունեցավ հեռուստաբանավեճ Հարիսի և Թրամփի միջև։ Դրանք կազմակերպել էր ABC News-ը։ Դրանցից հետո Թրամփը հայտարարել էր, որ հրաժարվում է բանավեճերի նոր փուլ անցկացնելուց, քանի որ «չափազանց ուշ է»։ Փոխնախագահն իր հերթին հայտարարել է, որ պատրաստ է իր հակառակորդի հետ հեռուստաբանավեճերի նոր փուլի։ ԱՄՆ նախագահական ընտրությունները նշանակված են նոյեմբերի 5-ին։

Трамп отказался от дебатов с Харрис
Бывший президент США Дональд Трамп отказался от участия в новых дебатах с вице-президентом Камалой Харрис. Об этом кандидат в президенты США от Республиканской партии написал в социальной сети Truth Social в ответ на предложение телеканала Fox News провести дебаты 24 или 27 октября.
«Процесс уже зашел слишком далеко, голосование уже началось - рематча не будет! » - написал Трамп, добавив, что Харрис недавно заявила, что не будет делать ничего иначе, чем Байден, а значит, по его мнению, нет смысла проводить дебаты.
Трамп заявил, что принял прошлое приглашение от Fox News для проведения дебатов с Харрис 4 сентября, но она отказалась. Он также отметил, что его популярность среди избирателей растет, особенно в ключевых штатах
10 сентября в Филадельфии (штат Пенсильвания) состоялись теледебаты Харрис и Трампа. Они были организованы телеканалом ABC News. После них Трамп заявил, что отказывается проводить новый раунд дебатов, потому что делать это «уже слишком поздно». Вице-президент в свою очередь заявила, что готова к новому раунду дебатов со своим оппонентом. Президентские выборы в США намечены на 5 ноября.