Տեսնենք, թե որտեղ է Զուրաբիշվիլին շարունակելու իր կյանքը՝ ճաղերի հետևո՞ւմ, թե՞ ազատության մեջ․ Կոբախիձե
Անկասկած է, որ արմատական ​​ընդդիմությունը, այդ թվում՝ Սալոմե Զուրաբիշվիլին, չեն կարող որևէ լուրջ ծրագիր առաջարկել, նա պետք է թողնի իր պաշտոնը դեկտեմբերի 29-ին, կտեսնենք՝ որտեղ կշարունակի իր կյանքը՝ ճաղերի հետևո՞ւմ, թե՞ ազատության մեջ, այսօր մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն, հաղորդում է Վրաստանի Առաջին ալիքը։
Ըստ Կոբախիձեի, Սալոմե Զուրաբիշվիլիին մեկ շաբաթ էլ չի մնացել պաշտոնավարելու, ուստի այս շաբաթվա ընթացքում նա ոչինչ չի կարող անել։
«Ճիշտ է նաև, որ որոշ եվրոպացի քաղաքական գործիչներ և պաշտոնյաներ ասում են, որ մինչև դեկտեմբերի 29-ը շատ բան կարող է լինել, բայց ես վստահեցնում եմ, որ մինչև դեկտեմբերի 29-ը առանձնահատուկ ոչինչ չի լինի: «Դիփ սթեյթը» (խորը պետությունը) չի հաղթի Վրաստանում, արմատական ​​ընդդիմությունը չի հաղթի։ Հետևաբար արմատական ​​ընդդիմության, այդ թվում՝ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի կողմից ոչ մի լուրջ ծրագիր, հաստատ, չի ներկայացվի։ 29-ին նա պետք է հրաժարական տա, կտեսնենք, թե որտեղ է շարունակելու իր կյանքը՝ ճաղերի հետևո՞ւմ, թե՞ ազատության մեջ։ Կարծում եմ՝ նա բավական խոհեմություն կունենա՝ չխախտելու Քրեական օրենսգրքի նորմերը»,- ասել է Կոբախիձեն։

Кобахидзе: Зурабишвили придется уйти в отставку. Посмотрим, где она продолжит свою жизнь, за решеткой или на свободе
Конечно, радикальная оппозиция, включая Саломе Зурабишвили, не сможет предложить никакого серьезного плана, 29 декабря она должна покинуть свой пост, посмотрим, где она продолжит свою жизнь, за решеткой или на свободе, заявил сегодня на пресс-конференции премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе, передает Первый канал Грузии.
По словам Кобахидзе, Саломе Зурабишвили не осталось недели на посту, поэтому в течение этой недели она не сможет ничего сделать.
«Это правда, некоторые европейские политики и чиновники говорят, что до 29 декабря может произойти еще много чего, но я уверяю вас, что до 29 декабря ничего особенного не произойдет, В Грузии не победит «дип стэит» (глубинное государство), не победит радикальная оппозиция. Соответственно, никакого серьезного плана со стороны радикальной оппозиции, в том числе Саломе Зурабишвили, представлено точно не будет. 29 числа ей придется уйти в отставку, посмотрим, где она продолжит свою жизнь, за решеткой или на свободе. Я думаю, что ей хватит благоразумия не нарушать нормы Уголовного кодекса», — сказал он.