Թեհրանի Մեհրաբադ օդանավակայանը վերսկսել է աշխատանքը չվերթների սահմանափակումից հետո
Իրանի մայրաքաղաքի Մեհրաբադ միջազգային օդանավակայանը վերսկսել է աշխատանքը ավիաչվերթների սահմանափակումից հետո, ինչը կապված էր Մերձավոր Արեւելքում ստեղծված լարվածության, Իսրայելի տարածքին Իրանի հասցրած հրթիռային հարվածի հետ, տեղեկացրել է ILNA գործակալությունը։
Մեկ օր առաջ երկրի Քաղավիացիայի կազմակերպության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ջաֆար Յազերլուն տեղեկացրել էր, որ ավիաչվերթներն Իրանում չեղարկվել են մինչեւ հինգշաբթի առավոտ՝ կապված Մերձավոր Արեւելքում ստեղծված իրավիճակի հետ։
«Մեհրաբադ միջազգային օդանավակայանը նորից սկսել է ավիաչվերթներ կատարել դրանց սահմանափակումից հետո»,- նշվել է գործակալության հաղորդման մեջ։

Аэропорт Мехрабад в Тегеране возобновил работу после снятия ограничения на рейсы
Международный аэропорт Мехрабад в столице Ирана возобновил работу после снятия ограничения на авиарейсы, наложенного в связи с эскалацией напряженности на Ближнем Востоке, связанной с ракетным ударом Ирана по территории Израиля, передает агентство ILNA.
Днем ранее официальный представитель Организации гражданской авиации страны Джафар Язерлу сообщил, что авиарейсы по всему Ирану отменены до утра четверга в связи с ситуацией в регионе Ближнего Востока.
«Международный аэропорт Мехрабад вновь начал выполнять авиарейсы после снятия ограничения на них», - говорится в сообщении агентства.