Թաալաթբեկ Մասադիկովը նշանակվել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի խաղաղապահության հարցերի գխով հատուկ ներկայացուցիչ
2024թ. փետրվարի 5-ին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Թաալաթբեկ Մասադիկովի վրա դրվել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի խաղաղապահության հարցերի գծով հատուկ ներկայացուցչի գործառույթների կատարումը, տեղեկացրել է ՀԱՊԿ մամուլի ծառայությունը։
«Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության 2021թ. սեպտեմբերի 16-ի «ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի խաղաղապահության հարցերի հատուկ ներկայացուցչի մասին» որոշման կատարման համար ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի խաղաղապահության հարցերի գծով հատուկ ներկայացուցչի գործառույթների կատարումը դնել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Թաալաթբեկ Մասադիկովի վրա»,- նշվել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանղալի Տասմագամբետովի կարգադրությունում։

Таалатбек Масадыков назначен Специальным представителем Генерального секретаря ОДКБ по вопросам миротворчества
5 февраля 2024 года на заместителя Генерального секретаря ОДКБ Таалатбека Масадыкова возложено исполнение функций Специального представителя Генерального секретаря ОДКБ по вопросам миротворчества, сообщает пресс-служба ОДКБ.
«Во исполнение Решения Совета коллективной безопасности Организации Договора о коллективной безопасности от 16 сентября 2021 года «О Специальном представителе Генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности по вопросам миротворчества» возложить исполнение функций Специального представителя Генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности по вопросам миротворчества на заместителя Генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Масадыкова Таалатбека Шамудиновича» – говорится в Распоряжении Генерального секретаря ОДКБ Имангали Тасмагамбетова.