Ռուսաստանը ուշադիր հետևում է Կիևին ամերիկյան զենքի մատակարարման դադարեցմանը․ Պեսկով
Ռուսաստանը ուշադիր հետևում է Կիևին ամերիկյան զենքի մատակարարման դադարեցմանը։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։
«Որքան քիչ հրթիռներ ստանա Կիևը, այնքան մոտ կլինի հատուկ ռազմական գործողության ավարտը», - նշել է նա։
Կրեմլը կարծում է, որ ռուսական հուշագրի քննարկումը լրատվամիջոցների միջոցով կարող է վնասել ուկրաինական կարգավորման գործընթացին։
Նրա խոսքով՝ Ռուսաստանը հրապարակայնորեն չի քննարկում հուշագրի բովանդակությունը, որը նույնիսկ չի վերանայել ուկրաինական կողմը։
Պեսկովը հավելել է, որ Կրեմլը նախապես չի հայտարարի Պուտինի և Թրամփի զրույցի նախապատրաստման մասին, բայց տեղեկատվություն կտրամադրի փաստից հետո։

Песков: Россия внимательно наблюдает за приостановкой поставок вооружений США Киеву
Россия внимательно наблюдает за приостановкой поставок вооружений США Киеву. Об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, передает ТАСС.
«Чем меньше Киев получит ракет, тем ближе будет конец СВО», - отметил он
В Кремле считают, что обсуждение российского меморандума через СМИ может навредить процессу украинского урегулирования.
По его словам, Россия не обсуждает публично содержание меморандума, который еще даже не рассматривался с украинской стороной.
Песков добавил, что Кремль не будет сообщать заранее о подготовке разговора Путина с Трампом, даст информацию по факту.