ՌԴ Քննչական կոմիտեն գործ է հարուցել Երեւանում Լենինգրադի պաշարված երեխաների հուշարձանի միջադեպի առիթով
Ռուսաստանի Քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինը հանձնարարել է քրեական գործ հարուցել Երեւանում Լենինգրադի պաշարված երեխաների հուշարձանի միջադեպի առիթով։ Այս մասին տեղեկացրել է գերատեսչության մամուլի ծառայությունը։
«ՌԴ ՔԿ նախագահ Ա.Ի. Բաստրիկինը գերատեսչության կենտրոնական աշխատակազմին հանձնարաել է փաստով քրեական գործ հարուցել եւ ՌԴ ԱԳՆ-ի հետ փոխգործակցությամբ պարզել պատահածի բոլոր հանգամանքները»,- նշվել է հաղորդագրությունում։
Նախօրեին սոցցանցերում եւ ԶԼՄ-ներում տեղեկություն էր հայտնվել այն մասին, որ Երեւանում տղամարդը դեն է նետել ծաղկեպսակները պաշարված Լենինգրադի երեխաների հուշարձանից։

Следственный комитет РФ возбудит дело из-за инцидента у памятника детям блокадного Ленинграда в Ереване
Председатель Следственного комитета России Александр Бастрыкин поручил возбудить уголовное дело в связи с инцидентом у памятника детям блокадного Ленинграда в Ереване. Об этом сообщает пресс-службе ведомства.
«Председатель СК России Бастрыкин А. И. поручил центральному аппарату ведомства возбудить по данному факту уголовное дело и во взаимодействии с МИД РФ установить все обстоятельства произошедшего», - говорится в сообщении.
Накануне в соцсетях и СМИ появилась информация о том, что в Ереване мужчина опрокинул венки у памятника детям блокадного Ленинграда.