ՌԴ Պետդումայում պահանջել են Ալլա Պուգաչովային համարել օտարերկրյա գործակալ
ՌԴ Պետդումայի պատգամավոր Ալեքսեյ Ժուրավլյովը («Ռոդինա» կուսակցություն) կոչ է արել երգչուհի Ալլա Պուգաչովային ճանաչել օտարերկրյա գործակալ, որպեսզի նա «չկարողանա այլեւս փող ստանալ Ռուսաստանից», տեղեկացրել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Ավելի վաղ Պուգաչովան սոցցանցում պատասխանել էր երգիչ Ստաս Միխայլովի քննադատությանը երկրից իր հեռանալու հետ կապված՝ ասելով, որ «չեն պատրաստվում նորմալ մարդիկ վերադառնալ», «իսկ եթե վերադառնամ էլ, Աստված վկա, կասեմ՝ ինչ մտածում եմ»։
«Պահանջում եմ ամեն տեսակ ամոթ կորցրած Պուգաչովային վերջապես ճանաչել օտարերկրյա գործակալ։ Որպեսզի չկարողանա այլեւս փող ստանալ Ռուսաստանից, որն ատում է, չկարողանա այստեղ համերգներ կազմակերպել, չստանա հեղինակային հատկացումներ։ Եվ կտեսնեք, շուտով կսողա ապաշխարելու եւ ներողություն խնդրելու, ինչպես կանխատեսում է Ստաս Միխայլովը։ Միայն թե արդեն ուշ կլինի»,- ասել է Ժուրավլյովը «ՌԻԱ Նովոստի»-ին։

В Госдуме России потребовали  признать Аллу Пугачеву иностранным агентом
Депутат Госдумы РФ Алексей Журавлев (партия «Родина») призвал признать певицу Аллу Пугачеву иноагентом, чтобы она «не могла больше получать деньги из России», передает РИА Новости.
Ранее Пугачева в соцсети ответила артисту Стасу Михайлову на критику по поводу ее отъезда из страны, сказав, что «не собираются нормальные люди возвращаться», «а если уж вернусь, ей богу, скажу, что думаю».
«Требую ту же потерявшую всякий стыд Пугачеву признать, наконец, иноагентом. Чтобы не могла больше получать деньги из России, которую ненавидит, не могла организовывать тут концерты, не получала авторские отчисления. И, вот увидите, вскоре приползет каяться и прощения просить, как и предрекал Стас Михайлов. Только будет уже поздно», - сказал Журавлев РИА Новости.