ՌԴ եւ Բելառուսի զբոսաշրջիկներ տեղափոխող ավտոբուսը վթարվել է Անթալիայում. կան վիրավորներ
Ռուս եւ բելառուս զբոսաշրջիկներ տեղափոխող ավտոբուսը թուրքական Անթալիա նահանգի Մանավղաթ շրջանում վթարվել է, տեղեկացրել է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ հղում կատարելով IHA գործակալությանը։
«Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետեւանքով, որը տեղի է ունեցել վաղ առավոտյան, միկրոավտոբուսը, որը պետք է ռուս եւ բելառուս զբոսաշրջիկներին հասցներ Ալանյայի հյուրանոցներից Անթալիայի օդանավակայան, վթարվել է Մանաղվաթում, Դեմոկրատիայի կամրջի ճամփաբաժանին»,- նշվել է հաղորդագրությունում։
Գործակալության տեղեկացմամբ՝ մեքենան բախվել է բետոնե սյանը, հարվածի ուժն այնպիսին էր, որ նրա առջեւի մասը լրիվ ճզմվել է։
Տեղի ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ սրահում կարող էր գտնվել մոտ 20 ուղեւոր՝ Ռուսաստանի 16 եւ Բելառուսի 4 քաղաքացի։ Նրանց տեղափոխել են մոտակա հիվանդանոցներ։

Автобус с туристами из РФ и Беларуси попал в ДТП в Анталье: есть  раненые
Автобус с российскими и белорусскими туристами попал в ДТП в районе Манавгат турецкой провинции Анталья, передает РИА Новости со ссылкой на агентство IHA.
«В результате дорожно-транспортного происшествия, произошедшего рано утром, микроавтобус, который должен был доставить российских и белорусских туристов из отелей Аланьи в аэропорт Антальи, попал в аварию при въезде на развязку моста Демократии на кольцевой дороге Манавгата», — говорится в сообщении.
По информации агентства, машина врезалась в бетонный столб, сила удара была такова, что ее передняя часть полностью разрушилась.
По данным местных СМИ, в салоне могло находиться около 20 пассажиров: 16 граждан России и 4 граждан Беларуси. Их доставили в ближайшие больницы.