Պուտինը Թուրքիա կայցելի փետրվարի 12-ին. ԶԼՄ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցը Թուրքիա՝ երկրի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ բանակցությունների համար, կկայանա փետրվարի 12-ին։ Այս մասին տեղեկացրել է Reuters-ը՝ հղում կատարելով անունը չնշած թուրք պաշտոնյային։
Աղբյուրը հաստատել է Թուրքիա Պուտինի այցի մասին տեղեկությունը եւ նշել կոնկրետ օրը։ Նշվել է, որ դա Պուտինի առաջին այցն է լինելու ՆԱՏՕ երկիր 2020թ. ի վեր։
Հունվարի 23-ին Կրեմլի պաշտոնական ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը տեղեկացրել էր, որ նախագահի այցը Թուրքիա տեղի կունենա մինչեւ Ռուսաստանի նախագահական ընտրությունները։

СМИ: Визит Путина в Турцию состоится 12 февраля
Визит президента России Владимира Путина для переговоров с главой Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом состоится 12 февраля. Об этом сообщает Reuters со ссылкой на анонимного турецкого чиновника.
Источник подтвердил информацию о визите Путина в Турцию и озвучил конкретную дату поездки. Отмечается, что это станет первым визитом Путина в страну НАТО с 2020 года.
23 января официальный представитель Кремля Дмитрий Песков сообщил, что поездка президента в Турцию состоится до президентских выборов в России.