Պուտինը մոտ ժամանակներս օտարերկրյա ուղեւորություններ չի նախատեսում. Պեսկով
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն առաջիկայում օտարերկրյա ուղեւորություններ չի նախատեսում, ՏԱՍՍ-ին տեղեկացրել է նրա մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Ոչ, առաջիկայում չի նախատեսում»,- ասել է նա՝ պատասխանելով համապատասխան հարցին։
Կրեմլի ներկայացուցչի խոսքով՝ առայժմ տեղեկություն չկա, թե երբ կարող է տեղի ունենալ հաջորդ օտարերկրյա ուղեւորությունը։
Մինչ այդ, սեպտեմբերի 2-3-ին, ՌԴ նախագահը պաշտոնական այցով մեկնել էր Մոնղոլիա։ Անցած ամռանը ՌԴ նախագահը չորս միջազգային ուղեւորություն է կատարել՝ օգոստոսի 18-19-ին պետական այցով (ամենաբարձրը դիվանագիտական աստիճանակարգման մեջ) գտնվել է Ադրբեջանում, հուլիսի 3-4-ին աշխատանքային այցով եղել է Ղազախստանում, որտեղ մասնակցել է Շանհայի համագործակցության կազմակերպության անդամ պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին։ Հունիսին պետական այցով նախագահն այցելել է Հյուսիսային Կորեա եւ Վիետնամ։

Песков: Путин в ближайшее время не планирует зарубежных поездок
Президент России Владимир Путин не планирует в ближайшее время зарубежных поездок, сообщил ТАСС его пресс-секретарь Дмитрий Песков.
«Нет, в ближайшее время не планирует», - сказал он, отвечая на соответствующий вопрос.
По словам представителя Кремля, пока нет информации, когда именно может состояться следующая зарубежная поездка.
Ранее 2-3 сентября Путин с официальным визитом посетил Монголию. За прошедшее лето президент РФ совершил четыре международных поездки: 18-19 августа с государственным визитом - наивысшим по существующей дипломатической градации - он посетил Азербайджан, 3-4 июля с рабочим визитом был в Казахстане, где принял участие в заседании Совета глав государств - членов Шанхайской организации сотрудничества. В июне с государственным визитом президент посетил КНДР и Вьетнам.