Փաշինյանը գնաց Զելենսկու ճանապարհով. ռուսաստանցի պատգամավոր
Հայերի համար եկեղեցին, հոգևորականությունը և քրիստոնեությունը կյանքի հիմնասյուներից են։ Հասարակությունը կործանելու, այն ոչնչացնելու, անլեզու հոտ դարձնելու համար պետք է ջախջախել դրա գլխավոր միջուկը՝ հավատը։ RT-ի հետ զրույցում հայտարարել է Ռուսաստանի Պետդումայի պատգամավոր Վիկտոր Վոդոլացկին։
«Նա (ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը - RT) պետք է անի այն, ինչ նրան խորհուրդ են տվել անել՝ որքան հնարավոր է շատ ոչնչացնել քրիստոնեությունը։ Ըստ էության, Վլադիմիր Զելենսկին ոչնչացրել է ուղղափառությունը Ուկրաինայում։ Հիմա այդ ճանապարհով Փաշինյանն է գնում։ Հայերը կպաշտպանեն իրենց հավատքը, չեմ կարծում, թե Փաշինյանը կկարողանա իրականացնել այն խնդիրը, որը նրան հանձնարարել են իրեն համակարգողները», - հայտարարել է խորհրդարանականը։
Նրա կարծիքով, տեղի ունեցող իրադարձությունները կմիավորեն հայ ժողովրդին, որը կպաշտպանի թե՛ կաթողիկոսին, թե՛ իր հավատքն «այն արևմտյան արժեքներից, որոնք նրանք ցանկանում են սերմանել հայ ժողովրդի մեջ»։
«Սա հոգևոր արժեքների բացակայություն է, անբարոյականություն և, բնականաբար, ինքնիշխանության ոչնչացում։ Հետևաբար, ամեն ինչ հայ ժողովրդի ձեռքում է։ Ինչպե՞ս են նրանք հաշվարկելու՝ կհամաձայնե՞ն Փաշինյանի գլխավորած Արևմուտքի գաղափարների հետ, թե՞ դեռ կպաշտպանեն իրենց երկիրը կործանումից», - եզրափակել է ռուսաստանցի պատգամավորը։

Российский депутат: Пашинян пошел по пути Зеленского
Для армян церковь, духовность и христианство являются одними из основных устоев жизни. Чтобы разрушить общество, уничтожить его, сделать его безмолвным стадом, нужно выбить основной стержень — веру. Об этом заявил депутат Госдумы России Виктор Водолацкий в беседе с RT.
«Ему (премьер-министру Армении Николу Пашиняну. — RT) необходимо сделать то, что ему посоветовали — это максимально уничтожить христианство. В принципе то, что сделал Владимир Зеленский — уничтожил православие на Украине. Теперь по этому пути пошел Пашинян. Армяне за веру будут стоять горой, я не думаю, что у Пашиняна получится реализовать то задание, которое ему кураторы предложили», — заявил парламентарий.
По его мнению, происходящие события будут сплачивать армянский народ, который не даст в обиду ни католикоса, ни свою веру «на попрание тем западным ценностям, которые хотят привить армянскому народу».
«Это бездуховность, безнравственность и, естественно, уничтожение суверенитета. Поэтому все в руках армянского народа. Как они посчитают, согласятся ли они с идеями Запада во главе с Пашиняном или все-таки отстоят свою страну от уничтожения», — заключил российский депутат.