Ոչ մի թշնամի չի համարձակվի ներխուժել Իրանի հող․ Պեզեշքիան
Իրանի Զինված ուժերի զորահանդեսի արարողության ժամանակ Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը ելույթի ժամանակ ասել է, որ «ոչ մի թշնամի չի համարձակվի ներխուժել Իրանի տարածք», գրում է Mehr-ը։
«Այսօր մենք խստորեն հայտարարում ենք ողջ աշխարհին, որ բացի մեր երկիրը պաշտպանելուց, իսլամական երկրների միասնության և համախմբվածության միջոցով, մենք կարող ենք պահպանել խաղաղությունն ու անվտանգությունը մեր տարածաշրջանում և մեր պատիվն ու հպարտությունը ցույց տալ ամբողջ աշխարհին», - ասել է նա:
«Այս միասնության շնորհիվ մենք կկարողանանք զսպել զավթողին, արյունարբու ու հանցագործ Իսրայելին, որը չի խնայում կանանց, տղամարդկանց կամ երեխաներին։ Եթե ​​մենք միասնական լինենք և միավորենք ուժերը, Իսրայելը չի ​​կարողանա շարունակել իր հանցագործությունները»,- հավելել է Իրանի նախագահը։

Пезешкиан: Ни один враг не осмелится вторгнуться на иранскую землю
Во время выступления на церемонии военного парада иранских вооруженных сил, президент Ирана Масуд Пезешкиан заявил, что «ни один враг не осмелится вторгнуться на иранскую землю», передает Mehr.
«Сегодня мы решительно заявляем всему миру, что помимо защиты нашей страны, благодаря единству и сплоченности исламских стран, мы можем сохранить мир и безопасность в нашем регионе и показать нашу честь и гордость всему миру», - сказал он.
«Благодаря этому единству мы сможем обуздать узурпатора, кровожадный и преступный Израиль, который не щадит ни женщин, ни мужчин, ни детей. Если мы будем едины и объединим усилия, Израиль не сможет продолжать свои преступления», - добавил президент Ирана.