Նաթանյահուն և Պուտինը հեռախոսազրույց են ունեցել․ այն տևել է 50 րոպե
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուն հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, հաղորդում է իսրայելական Kan ռադիոկայանը՝ վկայակոչելով Նաթանյահուի գրասենյակը։
Նշվում է, որ երկու երկրների ղեկավարների քննարկումը տևել է մոտ հիսուն րոպե։ Այս հեռախոսազրույցը երկրորդն էր պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության սրումից հետո, տեղեկացնում է РИА Новости-ն։
Մինչ այս Վլադիմիր Պուտինն ու Բենիամին Նաթանյահուն հեռախոսազրույց էին ունեցել հոկտեմբերի 16-ին։ Այն ժամանակ ՌԴ նախագահը հաստատել էր Ռուսաստանի պատրաստակամությունը շարունակել նպատակաուղղված աշխատանքը՝ ի շահ ընթացող հակամարտության դադարեցման և դրա խաղաղ հանգուցալուծման, հայտնում է «Вечерняя Москва»-ն։

СМИ: Премьер-министр Израиля провел телефонный разговор с Владимиром Путиным
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху провел телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным, сообщила израильская радиостанция Kan со ссылкой на офис Нетаньяху.
Отмечается, что дискуссия лидеров двух стран длилась около пятидесяти минут. Этот телефонный разговор стал вторым с момент обострения палестино-израильского конфликта, передает РИА Новости.
До этого Владимир Путин и Биньямин Нетаньяху проводили телефонные переговоры 16 октября. Тогда президент РФ подтвердил израильскому премьеру готовность России продолжать целенаправленную работу в интересах прекращения текущего конфликта и его мирного урегулирования, передает «Вечерняя Москва».