Մոսկվայում դատարանը կալանավորել է Crocus City Hall-ի գործով 8-րդ մեղադրյալին
Դատարանը ձերբակալել է «Կրոկուս սիթի հոլի» ահաբեկչության մեջ կասկածվող ութերորդ անձին, որը ղրղզստանցի Ալիշեր Կասիմովն է։ Նա ահաբեկիչներին է տրամադրել իր բնակարանը։ Այս մասին տեղեկացրել է ՏԱՍՍ-ը։
«Բավարարել քննության միջնորդությունը Կասիմովի խափանման միջոցի մասին՝ մինչեւ մայիսի 22-ը կալանքի մեջ գտնվելու վերաբերյալ»,- որոշումը հրապարակել է դատավորը։
Մարտի 25-ին Մոսկվայի Բասմանյան դատարանը ձերբակալել էր «Կրոկուս սիթի հոլի» ահաբեկչության գործով անցնող հինգերորդ, վեցերորդ եւ յոթերորդ ֆիգուրանտներին՝ Իսրոյիլ Իսլոմովին, նրա որդիներ Ամինչոնին եւ Դիլովարին։
Մինչ այդ Բասմանյան դատարանը երկու ամսով ձերբակալել էր չորս ֆիգուրանտների։
Ահաբեկչությունը «Կրոկուս սիթի հոլ» համերգասրահում տեղի է ունեցել մարտի 22-ին։ Վերջին տվյալներով՝ զոհերի թիվը հասել է 139 մարդու, որոնցից 95-ը նույնականացված է։

Восьмой подозреваемый в теракте в «Крокусе» арестован
Суд арестовал восьмого фигуранта дела о нападении на «Крокус сити холл», уроженца Киргизии Алишера Касимова, который сдавал террористам квартиру. Об этом сообщает ТАСС.
«Удовлетворить ходатайство следствия об избрании Касимову меры пресечения в виде содержания под стражей на срок до 22 мая», — огласила постановление судья.
25 марта Басманный суд Москвы заключил под стражу пятого, шестого и седьмого фигурантов дела о теракте в «Крокус Сити Холле» — Исроила Исломова, его сыновей Аминчона и Диловара.
До этого Басманный суд отправил под арест на два месяца четырех фигурантов дела о нападении на «Крокус».
Теракт в концертном зале «Крокус Сити Холл» произошел 22 марта.  По последним данным число жертв теракта в «Крокусе», произошедшего 22 марта, возросло до 139 человек, 95 из них опознаны․