Միջուկային զենք ունենալու Իրանի ձգտումը Իսրայելից պահանջում է պատրաստ լինել ցանկացած գործողության. Իսրայելի ՊՆ
Միջուկային զենք ունենալու Իրանի ձգտումը Իսրայելից պահանջում է պատրաստ լինել ցանկացած գործողության, այժմ գալիս է մի պահ, երբ անհրաժեշտ կլինի կարեւոր որոշումներ կայացնել:
Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը՝ ամփոփելով ամերիկացի գործընկեր Լլոյդ Օսթինի հետ հանդիպման արդյունքները, որը այցով Իսրայել է ժամանել մերձավորարեւելյան շրջագայության շրջանակներում ։
"Այսօր մենք գտնվում ենք ժամանակի կրիտիկական կետում, առաջիկայում մենք պետք է հրատապ և կարևոր որոշումներ կայացնենք։ Իրանը նպատակ ունի միջուկային զենք ստանալ եւ սպառնալ ոչ միայն Իսրայելին, այլեւ ամբողջ աշխարհին", - ասել է Գալանտը։ "Իրանական միջուկային սպառնալիքը մեզանից պահանջում է պատրաստ լինել գործողությունների ցանկացած տարբերակի: Ես կրկնում եմ և շեշտում՝ մենք պետք է պատրաստ լինենք գործողությունների ցանկացած տարբերակի", - հավելել է նա:

Стремление Ирана к обладанию ядерным оружием требует от Израиля готовности к любым действиям: израильский министр обороны Йоав Галант
Стремление Ирана к обладанию ядерным оружием требует от Израиля готовности к любым действиям, сейчас наступает момент, когда нужно будет принимать важные решения.
Об этом заявил в четверг израильский министр обороны Йоав Галант по итогам встречи с американским коллегой Ллойдом Остином, прибывшим с визитом в Израиль в рамках ближневосточного турне.
"Сегодня мы находимся в критической точке времени, в ближайшее время нам нужно будет принять неотложные и важные решения. Иран нацелен на получение ядерного оружия и на то, чтобы угрожать не только Израилю, но и всему миру", - сказал Галант. "Иранская ядерная угроза требует от нас быть готовыми к любым вариантам действий, я повторяю и подчеркиваю: мы должны быть готовы к любым вариантам действий", - добавил он.