Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն «չնկատեց» Կիևում Ադրբեջանի դեսպանատան հրթիռակոծությունը. Turan
Կիևին ուղղված հրթիռային հարվածներից մեկի արդյունքում լուրջ վնաս է հասցվել Ուկրաինայում Ադրբեջանի դեսպանատան շենքին։
"Հրթիռն ընկել է մոտակայքում գտնվող բնակելի շենքի վրա, իսկ հարվածային ալիքը կոտրել է պատուհանները եւ վնասել շենքի պատերը։ Սա արդեն երկրորդ նման դեպքն է։ Երկու ամիս առաջ նույնպիսի հրթիռային հարված էր հասցվել դեսպանատան շենքին, որը գտնվում է Ուկրաինայի մայրաքաղաքի Գլիբոչիցկի փողոցում։
Չնայած Ադրբեջանի քաղաքացիների, դիվանագետների կյանքի համար իրական սպառնալիքին, պաշտոնական Բաքուն ոչ մի կերպ չի արտահայտել իր վերաբերմունքը տեղի ունեցածի վերաբերյալ", - նշում է ադրբեջանական Turan պարբերականը:

МИД Азербайджана «не заметил» ракетный обстрел посольства Азербайджана в Киеве։ Turan
В результате одного из ракетных ударов по Киеву в минувшее воскресенье, серьезный урон был нанесен зданию посольства Азербайджана в Украине.
"Ракета попала в жилое здание рядом, а ударная волна выбила окна и повредила стены здания. Это уже второй подобный случай. Два месяца назад такой же ракетный удар нанес похожий ущерб зданию посольства, расположенному на Глибочитской улице украинской столицы.
Несмотря на реальную угрозу для жизни граждан Азербайджана, дипломатов, официальный Баку никак не выразил отношения к случившемуся",- отмечает азербайджанское издание Turan.