Մենք գիտենք, թե ում ձեռքերով է իրականացվել «Կրոկուսի» ահաբեկչությունը․ Պուտին
«Կրոկուս»-ի ահաբեկությունը արմատական իսլամիստների ձեռքի գործն է։ Ըստ РИА Новости-ի՝ հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Միացյալ Նահանգները տարբեր ուղիներով փորձում է բոլորին համոզել, որ «Կրոկուս»-ի արյունալի ահաբեկության մեջ իբր Կիևի հետքը չկա, որ դա արգելված ԴԱԻՇ-ն է»,- հավելել է ՌԴ նախագահը։
Պուտինը «Կրոկուս»-ի ահաբեկությունն անվանել է «2014 թվականից Կիևի նեոնացիստական ռեժիմի ձեռքով Ռուսաստանի դեմ կռվողների փորձերի մի ամբողջ շղթայի օղակ»:
«Մենք պետք է ստանանք մի շարք հարցերի պատասխաններ, թե արդյոք արմատական իսլամիստներն իսկապես որոշել են հարվածել Ռուսաստանին»,- նշել է Պուտինը։
«Միանգամայն ակնհայտ է, որ «Կրոկուս»-ում տեղի ունեցած սարսափելի ոճրագործությունն ահաբեկման գործողություն է, և հարց է առաջանում, թե ում է դա ձեռնտու»,- շեշտել է ՌԴ նախագահը։
Պուտինի պնդմամբ՝ անհրաժեշտ է պատասխանել այն հարցին, թե ինչու են ահաբեկիչները «Կրոկուս»-ում հանցագործություն կատարելուց հետո փորձել մեկնել Ուկրաինա, և ովքեր էին այնտեղ նրանց սպասում։

Путин: Мы знаем, чьими руками совершен теракт в «Крокусе»
Теракт в «Крокусе» совершен руками радикальных исламистов. Об этом заявил президент России Владимир Путин, передает РИА Новости.
«США разным каналам пытаются убедить всех, что киевского следа в кровавом теракте в «Крокусе» якобы нет, что это запрещенный ИГИЛ», – добавил он
Путин назвал теракт в «Крокусе» звеном в целой серии попыток тех, кто с 2014 года воюет с Россией руками неонацистского киевского режима.
«Нужно получить ответы на ряд вопросов, действительно ли радикальные исламисты решили нанести удар по России. Абсолютно ясно, что ужасное преступление в «Крокусе» – это акция устрашения, возникает вопрос, кому это выгодно», – отметил президент РФ.
Путин заявил, что нужно ответить на вопрос, почему террористы после совершения преступления в «Крокусе» пытались уйти на Украину, кто их там ждал.