Կրեմլը հերքել է Rheinmetall-ի ղեկավարի դեմ մահափորձին Ռուսաստանի մասնակցության մասին լուրերը
Գերմանական Rheinmetall սպառազինությունների կոնցեռնի ղեկավար Արմին Փափերգերի դեմ մահափորձի մասին հաղորդագրությունները կեղծ են հիշեցնում։ CNN հեռուստաընկերության տեղեկատվությունը, որը հայտնել է Ռուսաստանի ենթադրյալ ներգրավվածության մասին, հիմնված է անանուն աղբյուրների վրա, ճեպազրույցում ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Մեզ համար շատ դժվար է մեկնաբանել տարբեր լրատվամիջոցների հաղորդումները, որոնք որևէ լուրջ փաստարկ չեն պարունակում», - նշել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։
«Այս ամենը ներկայացված է սովորական ֆեյքերի ոճով»,- հավելել է Պեսկովը։ «Նման հաղորդագրություններին չի կարելի լուրջ վերաբերվել»:

Кремль опроверг сообщения о причастности РФ к покушению на главу Rheinmetall
Сообщения о покушении на главу германского оружейного концерна Rheinmetall Армина Паппергера напоминают фейки. Информация телекомпании CNN, сообщившей о якобы причастности РФ, основана на анонимных источниках, заявил на брифинге пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает ТАСС.
«Нам очень сложно комментировать сообщения разных СМИ, которые не содержат сколь-нибудь серьезной аргументации», - отметил представитель Кремля.
«Все это в стиле очередных фейков подается, - добавил Песков. - Серьезно к таким сообщениям относиться нельзя».