Իսրայելը և ԱՄՆ-ն պետք է խորհրդակցեին Իրանի դեմ գործողություն սկսելուց առաջ․ Ֆրանսիայի ԱԳՆ
Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոն հայտարարել է, որ Մերձավոր Արևելքում ռազմական էսկալացիան պետք է հնարավորինս շուտ դադարեցվի։
«Առաջնորդին կորցրած իրանական վարչակարգը պետք է դադարեցնի իր հարձակումները։ Այն պետք է գնա լուրջ զիջումների և արմատապես փոխի իր դիրքորոշումը, որպեսզի հնարավոր լինի քաղաքական լուծում գտնել», - նշել է նա։
«Իսրայելի և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միակողմանի միջամտության որոշումը պետք է քննարկման առարկա դառնար այդ նպատակով ստեղծված հավաքական մարմիններում», - հավելել է Բարոն։

МИД Франции: Израиль и США перед началом операции против Ирана должны были проконсультироваться
Министр иностранных дел Франции Жан-Ноэль Барро заявил, что военная эскалация на Ближнем Востоке должна прекратиться как можно скорее.
«Иранский режим, потерявший своего лидера, должен прекратить свои атаки. Он должен пойти на серьезные уступки и радикально изменить свою позицию, чтобы можно было найти политическое решение», - отметил он.
«Решение об односторонней интервенции Израиля и Соединенных Штатов Америки должно было бы стать предметом обсуждения в коллективных органах, созданных для этой цели», - добавил Барро.