Իսրայելի բանակը հրաժարվել է մեկնաբանել CNN-ի հարցը մանկաբուժական հիվանդանոցները շրջապատած տանկերի մասին
Իսրայելի Պաշտպանության բանակը (ՑԱԽԱԼ), Ալ-Նասր եւ Ալ-Ռանտիսի մանկաբուժական հիվանդանոցները պաշարած տանկերի մասին CNN-ի հարցին ի պատասխան հայտարարել է, որ ներկայում «վարվում են ինտենսիվ մարտեր ՀԱՄԱՍ-ի դեմ» եւ «չի կարող պատասխանել» այդ հարցերին։
Ուրբաթ այդ երկու հիվանդանոցների տնօրեն Մուսթաֆա ալ-Քահլութը CNN-ին տեղեկացրել էր, որ բուժհաստատությունները պաշարված են տանկերով, եւ աշխատակիցները չեն կարողանում հեռանալ դրանցից։
Պատասխանելով CNN-ի հարցին՝ ՑԱԽԱԼ-ը նշել է. «Հաշվի առնելով այն, որ ձեր հարցը վերաբերում է կոնկրետ մարտական գործողությունների, որոնք վարվում են ներկայում, մենք չենք կարող պատասխանել դրան կամ հաստատել կոնկրետ հարցումները»։
Ուրբաթ ալ-Քահլութը դիմել էր Կարմիր խաչին՝ տարհանման օգնություն խնդրելով։
«Մենք լիովին շրջապատված ենք, հիվանդանոցի մոտ տանկեր են, եւ մենք չենք կարողանում հեռանալ»,- ասել է նա։

Израильская армия отказалась ответить на вопрос CNN о танках, окруживших педиатрические больницы в секторе Газа
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) в ответ на вопросы CNN о танках, окруживших педиатрические больницы Аль-Наср и Аль-Рантиси, заявила, что в настоящее время «ведет интенсивные боевые действия против ХАМАС» и «не может ответить» на эти вопросы.
В пятницу директор этих двух больниц на севере Газы Мустафа аль-Кахлут сообщил CNN, что медицинские учреждения окружены танками, и сотрудники не могут покинуть их.
Отвечая на запрос CNN, ЦАХАЛ заявил: «Учитывая, что ваш вопрос касается конкретных военных действий, которые ведутся в настоящее время, мы не можем ответить на него или подтвердить конкретные запросы»