Իրանը Զանգեզուրի միջանցքը ռուսական դավադրություն է որակել՝ Իրանի սահմանը փակելու նպատակով
Լրատվական հոսքերի իրարանցման մեջ չմոռանանք Զանգեզուրի միջանցքով Իրանի սահմանը փակելու ռուսական դավադրության մասին։ Դրա մասին սոցցանցերում գրել է Իրանի արտաքին և անվտանգության քաղաքականության հանձնաժողովի նախկին ղեկավար Հեշմաթուլլա Ֆալահաթփիշեն։
«Նախորդ կառավարությունը գործարքը զոհաբերեց հանուն Ուկրաինայում ռուսական շահերի։ Նոր կառավարությունը Մոսկվայի հետ միակողմանի բարեկամության քաղաքականության թակարդը չպետք է ընկնի:
Զանգեզուրի միջանցքը Պուտինի նախնական հարձակումն է՝ ուղղված Իրանի նոր կառավարության և Միացյալ Նահանգների միջև կապուղիների ձևավորման հնարավորությունը կանխելուն»,- գրել է նա։

В Иране назвали Зангезурский коридор российском заговором с целью закрытия иранской границы
В суете новостных потоков не будем забывать о российском заговоре с целью закрытия иранской границы Зангезурским коридором. Об этом в соцсетях написал бывший глава Комиссии по внешней политике и безопасности Ирана Хешматулла Фалахатпише.
«Предыдущее правительство пожертвовало сделкой ради российских интересов в Украине. Новое правительство не должно угодить в ловушку  политики односторонней дружбы с Москвой.
Зангезурский коридор — это предварительная атака Путина, направленная на предотвращение возможности формирования каналов связи между новым иранским правительством и Соединенными Штатами», – написал он.