Իրանը հայտնել է, որ չի կիրառել բարձրտեխնոլոգիական հրթիռներ Իսրայելին հարվածելիս
Իրանը ցույց է տվել իր հրթիռային պոտենցիալի ընդամենը մի մասը Իսրայելին հարվածելիս եւ պատրաստ է բացել դրա բոլոր հնարավորությունները հրեական պետության կողմից նոր սպառնալիքի դեպքում։ Այս մասին հայտնել է իսլամական հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-մայոր Ազիզ Նասիրզադեն։
«Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրթիռային գործողությունը ցույց է տվել մեր հրթիռային պոտենցիալի մի մասը, իսկ մյուսը՝ բարձրտեխնոլոգիական եւ մահասփյուռ հրթիռները, չեն օգտագործվել»,- ասել է Նասիրզադեն IRIB հեռուստաալիքի եթերում։
«Եթե սիոնիստական վարչակարգը (նկատի ունի Իսրայելը) նոր միջոցների դիմի, մենք կօգտագործենք ավելի տարատեսակ սպառազինություններ։ Եթե տարածաշրջանում պատերազմ սկսվի, մենք ավելի ինտենսիվ կգործենք»,- ավելացրել է պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը։

Иран заявил, что не применял высокотехнологичные ракеты при ударе по Израилю
Иран показал только часть своего ракетного потенциала при ударе по Израилю и готов раскрыть все его возможности в случае новой угрозы со стороны еврейского государства. Об этом заявил министр обороны исламской республики генерал-майор Азиз Насирзаде.
«Ракетная операция Корпуса стражей исламской революции показала только часть нашего ракетного потенциала, а другая его составляющая, высокотехнологичные и смертоносные ракеты, не использовалась», - сказал Насирзаде в эфире телеканала IRIB.
«Если сионистский режим (имеется в виду Израиль) пойдет на новые меры, мы используем более разнообразные вооружения. Если в регионе начнется война, мы будем действовать интенсивнее», - добавил глава оборонного ведомства.