Իրանը ԱԹՍ-ներ արտադրող համաշխարհային խոշոր տերությունների հնգյակում է
Իրանը անօդաչու թռչող սարքեր արտադրող երկրների առաջատար հնգյակում է: Այս մասին հայտարարել է Իրանի զինված ուժերի շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամմեդ Բաղերին։
«Իրանը համարվում է աշխարհում անօդաչու թռչող սարքերի արտադրություն ունեցող հինգ տերություններից մեկը, եւ դա սրբազան պաշտպանության դարաշրջանի սկզբից առ այսօր 37 տարիների փորձի արդյունքն է»,- լրագրողներին ասել է Բաղերին։
Բաղերին հերքել է ուկրաինական պատերազմում իրանական արտադրության անօդաչու թռչող սարքեր օգտագործելու մեղադրանքները՝ այն անվանելով հակառակորդի քարոզչական պատերազմի մաս՝ հավելելով, որ նման մեղադրանքները վկայում են անօդաչու սարքերի ոլորտում Իրանի կարեւորության եւ արդյունավետության մասին։

Иран входит в пятерку крупнейших мировых держав-производителей беспилотников
Иран входит в пятерку крупнейших мировых держав-производителей беспилотников. Об этом заявил  начальник штаба Вооруженных сил Ирана, генерал-майор Мохаммед Багери.
«Иран считается одной из пяти держав-производителей беспилотников в мире, и это результат 37-летнего опыта с начала эпохи священной обороны до настоящего времени», — сказал журналистам Багери.
Багери опроверг обвинения в использовании беспилотников иранского производства в войне в Украине, назвав это частью пропагандистской войны противника, добавив, что такие обвинения указывают на важность и эффективность Ирана в области беспилотников.