Իրանի խորհրդարանը կոչ է արել առաջնահերթ ուշադրություն դարձնել հարեւան երկրների հետ հարաբերություններին
Իրանի խորհրդարանի Ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի փոխնախագահ Աբբաս Մողթադաին նախագահ Փեզեշյանի վարչակազմին (14-րդ կառավարություն) կոչ է արել կենտրոնանալ հարևան երկրների հետ հարաբերությունների բարելավման վրա։
Աբբաս Մողթադաին Mehr լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում ասել է, որ 14-րդ կառավարությունը պետք է կենտրոնանա հարևանների հետ հարաբերությունների ամրապնդման վրա՝ երկրի տնտեսական աճի նպատակներին հասնելու համար։
«Իրանի արտաքին քաղաքականության մեջ առաջնահերթությունը պետք է լինի հարևան պետությունների հետ հարաբերությունների ամրապնդումն ու բարելավումը»,- ասել է Մողթադաին և պարզաբանել, որ հարևանների հետ փոխգործակցության ամրապնդումը շատ կարևոր է, ինչը բազմիցս ընդգծել են խորհրդարանի անդամները նիստերի ժամանակ:

В парламенте Ирана администрацию страны призвали уделить приоритетное внимание отношениям с соседними странами
Заместитель председателя Комиссии парламента Ирана по национальной безопасности и внешней политике Аббас Могтадаи призвал администрацию президента Пезешкиана (14-е правительство) сосредоточиться на улучшении отношений с соседними странами.
Аббас Могтадаи заявил в интервью информационному агентству Mehr, что 14-му правительству следует сосредоточиться на укреплении отношений со своими соседями, чтобы достичь целей экономического роста страны.
Во внешней политике Ирана приоритетное внимание должно уделяться укреплению и улучшению его отношений с соседними государствами, сказал Могтадаи и пояснил, что укрепление взаимодействия с соседями очень важно, что неоднократно подчеркивалось членами парламента во время сессий.