Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը Քուվեյթի գործընկերոջ հետ կօգնի սիրիացի փախստականներին
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության գլխավոր քարտուղար Աննա Եղիազարյանը և Քուվեյթի Կարմիր մահիկի ընկերության նախագահ Հիլալ ալ-Սայերը Ժնևում (Շվեյցարիայում) ստորագրել են «Հայաստանում սիրիացի փախստականների աջակցության» ծրագրի պայմանագիրը։
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության հաղորդմամբ՝ ծրագիրը, որի մեկնարկը տրվել էր 2019 թվականի նոյեմբերի 1-ին, շարունակվելու է մինչև 2020 թվականի հոկտեմբերի 31-ը։ Նպատակն է բարելավել Հայաստանում սիրիացի փասխտականների բարեկեցությունը՝ ապահովելով մարդասիրական աջակցություն և կրթության հասանելիություն՝ առավել խոցելի ընտանիքներին։
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է․ 60 առավել խոցելի ընտանիքներ տարեկան 4 անգամ կստանան սննդի փաթեթներ, 170 առավել խոցելի ընտանիքներ տարեկան 2 անգամ կստանան հագուստի ձեռքբերման վաուչեր, 30 առավել խոցելի ընտանիքների՝ անհետաձգելի առողջապահական ծառայության կարիք ունեցող անդամներին կտրամադրվի անհրաժեշտ գումար, առավել խոցելի ընտանիքների 40 ուսանողների կտրամադրվի ուսման վճարի մասնակի փոխհատուցում։

Армянское общество Красного Креста поможет сирийским беженцам вместе с коллегами из Кувейта
Генеральный секретарь армянского общества Красного Креста Анна Егиазарян и президент кувейтского общества Красного Полумесяца Хилал Аль-Саер в Женеве (Швейцария) подписали договор о «Программе содействие сирийским беженцам в Армении».
Армянское общество Красного Креста поможет сирийским беженцам вместе с коллегами из Кувейта.
Как сообщает армянское общество Красного Креста, программа, старт которой был дан 1 ноября 2019 года, продлится до 31 октября 2020 года. Цель - улучшить благосостояние сирийских беженцев в Армении, обеспечивая гуманитарную помощь и доступ к образованию наиболее уязвимым семьям.
В рамках программы 60 наиболее уязвимых семей 4 раза в год получат пакеты питания, 170 наиболее уязвимых семей дважды в год получат ваучер на приобретение одежды, 30 членам наиболее уязвимых семей, нуждающимся в неотложной медицинской службе, будет предоставлена необходимая сумма, 40 студентам из наиболее уязвимых семей будет предоставлена частичная компенсация платы за обучение.