Հայաստանին փորձում են ներքաշել սխալ հակառուսական ճամբար՝ Ռուսաստանին վնաuելու համար. Լավրով
Հայաստանին փորձում են ներքաշել հակառուսական ճամբար՝ նպատակ ունենալով Ռուսաստանին հնարավորինս մեծ ցավ պատճառել: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն։
«Արևմուտքը փորձում է պառակտել մեր դաշնակիցներին՝ նախ և առաջ սկսելով մեր հարևաններից, ինչպես դա արեց Վրաստանի, Մոլդովայի հետ, ինչպես հիմա դա անում է Ուկրաինայի հետ, և ինչպես հիմա փորձում են Հայաստանին ներքաշել նույն սխալ տրամաբանության մեջ»,- ասել է Լավրովը՝ ելույթ ունենալով Արտաքին և պաշտպանական քաղաքականության խորհրդի վեհաժողովում։
Նախարարն ընդգծել է, որ այս ամենն արվում է միայն մեկ նպատակով։
«Ռուսաստանին հնարավորինս մեծ ցավ պատճառել, եթե կուզեք՝ ավելի բարդացնել Ռուսաստանի՝ որպես իսկապես մեծ տերության և քաղաքակրթության պահպանման ու ամրապնդման խնդիրը»,- ընդգծել է Լավրովը։

Лавров: Армению пытаются втянуть в антироссийский лагерь с целью сделать России «как можно больнее»
Армению пытаются втянуть в антироссийский лагерь с целью сделать России «как можно больнее», заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров, сообщает РИА Новости.
«Запад пытается растащить наших союзников, прежде всего начиная с наших соседей, как он это делал с Грузией, Молдовой, как сейчас он это делает с Украиной, как сейчас пытаются Армению втянуть в ту же логику ошибочную», - сказал Лавров, выступая на ассамблее Совета по внешней и оборонной политике.
По мнению российского министра, все это делается лишь с одной целью.
«Сделать России как можно более больно, если хотите, более сложным сделать задачу сохранения и укрепления России как по-настоящему великой державы и цивилизации», - сказал Лавров.