Ղազախստանում կործանված ինքնաթիռի բոլոր 38 զոհերի դիերը գտնվել են
Ղազախստանում կործանված ինքնաթիռի բոլոր 38 զոհերի դիերը գտնվել են, պարզվել է 7 մարդու ինքնությունը։ Ներկայում վթարային-փրկարարական աշխատանքները տեղում իրականացնում են ՌԴ Կենտրոնական օպերատիվ շտաբի բրիգադները։ Այս մասին հայտնել են Ղազախստանի ԱԻՆ-ում։ «Վթարային-փրկարարական աշխատանքները ինքնաթիռի կործանման վայրում իրականացնում են ՌԴ Կենտրոնական օպերատիվ շտաբի բրիգադները»,- նշվել է հաղորդագրությունում։
Գերատեսչությունում հաստատել են Ղազախստանի իշխանություների երեկվա հաղորդումը, որի համաձայն՝ զոհվել է 38 մարդ։
«Հայտնաբերվել է 38 զոհվածի դի, որոնք ուղարկվել են դատաբժշկական փորձաքննության կենտրոն, նրանց մեջ 6 մարդ Ղազախստանի քաղաքացի է, 3 հոգի՝ անձնակազմի անդամ»,- տեղեկացրել են ԱԻՆ-ում։
Նախարարության տվյալներով՝ «պարզվել է 7 մարդու ինքնությունը»։ ԱԻՆ-ում նաեւ հիշեցրել են, որ դեկտեմբերի 25-ին ԱԻՆ փրկարարների խումը հայտնաբերել է սեւ արկղը։ Կազմակերպվել է շուրջօրյա հերթապահություն պատահարի վայրում։

Тела всех 38 погибших при крушении самолета в Казахстане найдены
Тела всех 38 погибших при крушении самолета в Казахстане найдены, опознаны 7 человек. В настоящее время аварийно-спасательные работы на месте проводят бригады Центрального оперативного штаба Российской Федерации. Об этом сообщили в МЧС Казахстана. «Аварийно-спасательные работы на месте крушения самолета проводят бригады Центрального оперативного штаба Российской Федерации», - говорится в сообщении.
В ведомстве подтвердили вчерашнее сообщение властей Казахстана, согласно которому при крушении погибло 38 человек.
«Обнаружено 38 тел погибших, которые направлены в центр судебно-медицинской экспертизы, среди них 6 граждан Казахстана и 3 члена экипажа», - сообщили в МЧС
По данным министерства, «опознаны тела 7 человек". В МЧС также напомнили, что 25 декабря группой спасателей МЧС обнаружен черный ящик. Было организовано круглосуточное дежурство на месте происшествия.