Գազայի հատվածում սովից մահացածների թիվը հասել է 339-ի
Գազայի հատվածում սովից և թերսնուցումից մահացածների ընդհանուր թիվը հասել է 339-ի։ Դրանցից 124-ը՝ երեխաներ են, հաղորդում է Middle East Eye-ը՝ հղում անելով Պաղեստինի առողջապահության նախարարությանը։
Այսօր գերատեսչությունը գրանցել է սովի հետևանքով մահվան ևս յոթ նոր դեպք, որոնք պայմանավորված են Իսրայելի կողմից բազմամսյա շրջափակմամբ։
Ավելի վաղ Իսրայելը հայտարարել էր, որ կրկին արգելափակում է հումանիտար օգնության մատակարարումները՝ Գազա քաղաքի վրա սպասվող հարձակման կապակցությամբ։ Միևնույն ժամանակ, Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեն նախազգուշացրել է, որ Գազա քաղաքից անվտանգ տարհանումը ստեղծված պայմաններում անհնար կլինի։

Число погибших от голода в секторе Газа достигло 339
Общее число погибших от голода и недоедания в секторе Газа достигло 339. При этом 124 жертвы — дети, сообщает Middle East Eye со ссылкой на Минздрав Палестины.
Сегодня ведомство зарегистрировало семь новых случаев смерти от голода, вызванного многомесячной израильской блокадой.
Ранее Израиль объявил, что снова перекрывает поставки гуманитарной помощи в связи с предстоящим наступлением на город Газа. При этом Международный Комитет Красного Креста предупредил, что безопасная эвакуация из города Газа в сложившихся условиях будет невозможна.