Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստը տեղի կունենա օգոստոսի 6-7-ին
Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի (ԵՄԿԽ) հերթական նիստը տեղի կունենա օգոստոսի 6-7-ին Չոլպոն Աթայում։ Այս մասին տեղեկացրել է Ղազախստանի վարչապետի մամուլի ծառայությունը ԵՄԿԽ նիստից հետո, որը տեղի է ունեցել Շիմքենդում։
«Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի  հերթական նիստը տեղի կունենա օգոստոսի 6-7-ին Չոլպոն Աթայում (Ղրղզստան)»,- նշվել է հաղորդագրությունում։
Դրանում նշվել է, որ ԵԱՏՄ մարմիններում Ղազախստանի նախագահության ընթացքում Շիմքենդում կայացած ԵՄԿԽ նիստում «քննարկվել է եվրասիական ինտեգրման զարգացմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ արդյունաբերական համագործակցություն, տեխնոլոգիական զարգացում, մաքսային կարգավորում, տնտեսական կայունություն, թվային փոխակերպում, սպառողների պաշտպանություն եւ այլն»։

Следующее заседание Евразийского межправсовета пройдет 6-7 августа
Очередное заседание Евразийского межправительственного совета (ЕМПС) состоится 6-7 августа в Чолпон-Ате. Об этом сообщила пресс-служба премьер-министра Казахстана по итогам заседания ЕМПС, которое прошло в Шымкенте.
«Следующее заседание ЕМПС состоится 6-7 августа 2026 года в городе Чолпон-Ата (Кыргызстан) », - говорится в сообщении.
В нем отмечается, что на завершившемся в рамках председательства Казахстана в органах ЕАЭС в Шымкенте заседании ЕМПС «рассмотрен широкий круг вопросов развития евразийской интеграции, включая промышленную кооперацию, технологическое развитие, таможенное регулирование, экономическую устойчивость, цифровую трансформацию, защиту прав потребителей и другие».