Եթե պատրաստ ենք հողի մի մասը զիջել Ռուսաստանին, ապա այս բոլոր մարդիկ իզուր են զոհվել. Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է երկրի տարածքային ամբողջականությունը վերականգնելու պատրաստակամության մասին։ Միաժամանակ նա ընդգծել է, որ հանուն խաղաղության պատրաստ չէ փոխել Ուկրաինայի սահմանները։
«Մենք պատրաստ ենք վերականգնել մեր տարածքային ամբողջականությունը, հակառակ դեպքում, եթե մենք պատրաստ ենք հողի մի մասը զիջել Ռուսաստանին, ապա այս բոլոր մարդիկ իզուր են զոհվել: Այդ դեպքում ինչո՞ւ են զոհվել», - ասել է պետության ղեկավարը։
Նա նաև ընդգծել է, որ եթե «Ռուսաստանին տարածք տրվի,ապա  այնտեղ կանգ չի առնի, ինչպես Ղրիմի գրավումից հետո կանգ չի առել»։
«Եվ հետո պարզապես նրանց հանգստանալու ժամանակ տվեք՝ 2-3 տարի հետո նոր հարձակումից առաջ: Մենք սրան համաձայն չենք»,- հավելել է նախագահը։

Готовы восстановить территориальную целостность Украины, - Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский заявил о готовности восстановления территориальной целостности страны. При этом он подчеркнул, что ради мира он не готов на изменения границ Украины.
Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на интервью Зеленского для EPT News.
"Мы готовы восстановить нашу территориальную целостность. В противном случае, если мы готовы уступить часть земли России - тогда все эти люди погибли зря. Тогда почему они погибли?" - отметил глава государства.
Он также подчеркнул, что, если отдать землю России, то она на этом не остановится, также, как и не остановилась после захвата Крыма.
"А потом просто дайте им время отдохнуть перед новой атакой через 2-3 года. Мы не согласны с этим", - добавил президент.