ՑԱԽԱԼ-ը հայտնել է Թեհրանում հանգուցյալ այաթոլա Ալի Խամենեիի ստորգետնյա բունկերը ոչնչացնելու մասին
Մոտ 50 իսրայելական կործանիչներ, ղեկավարվելով հետախուզության տվյալներով, հարվածել են Թեհրանում գտնվող ստորգետնյա բունկերին, տեղեկացրել է ՑԱԽԱԼ-ը։
Բունկերը գտնվում էր Իրանի գերագույն առաջնորդ, այաթոլա Ալի Խամենեիի նստավայրի տարածքում, մայրաքաղաքի կենտրոնում։ Իսրայելցի զինվորականների տվյալներով՝ շաբաթ օրը Խամենեիի մահվանից հետո բունկերն օգտագործվել է բարձրաստիճան իրանցի պաշտոնյաների կողմից։
«Բունկերը Իրանի ղեկավարության զինվորական կարեւոր հրամանատարական կենտրոններից մեկն էր։ Բունկերին հասցված հարվածը էլ ավելի կթուլացնի վարչակարգի կառավարման եւ վերահսկման հնարավորությունները»,- հայտնել են ՑԱԽԱԼ-ում։

ЦАХАЛ заявил об уничтожении подземного бункера покойного аятоллы Али Хаменеи в Тегеране
Около 50 израильских истребителей, руководствуясь данными разведки, нанесли удар по подземному бункеру в Тегеране, сообщает ЦАХАЛ.
Бункер располагался на территории резиденции верховного лидера Ирана аятоллы Али Хаменеи в центре столицы. По данным израильских военных, после смерти Хаменеи в субботу бункер использовался высокопоставленными иранскими чиновниками.
«Бункер был один из самых важных военных командных центров иранского руководства. Удар по бункеру еще сильнее ослабляет возможности режима по управлению и контролю», — заявили в ЦАХАЛ.