Բոլիվիայի նախագահը հայտարարել է զորքերի տեղակայման և հնարավոր հեղաշրջման մասին
Բոլիվիայի նախագահ Լուիս Արսեն չորեքշաբթի նախազգուշացրել է, որ մայրաքաղաքում զորքերի «անկանոն» տեղակայում է տեղի ունեցել, ինչը հնարավոր հեղաշրջման մասին մտավախություններ է առաջացրել։
X-ի իր միկրոբլոգում նախագահը ժողովրդավարությունը հարգելու կոչ է արել։
Միաժամանակ Բոլիվիայի հեռուստատեսությունը կառավարության պալատի դիմաց ցույց է տվել երկու տանկ և մի քանի զինվորական։
Բոլիվիայի նախկին նախագահ Էվո Մորալեսը X-ի իր միկրոբլոգում նույնպես դատապարտել է զինվորականների շարժումը պալատի մերձակայքի Մուրիլոյի հրապարակում՝ այն անվանելով «պատրաստվող հեղաշրջում»։
Ըստ տեղական El Deber պարբերականի՝ բոլիվիական բանակը գրավել է կառավարական պալատի տարածքը, իսկ զրահամեքենաները մտել են կառավարության բակ:

Президент Боливии заявил о развертывании войск и возможности переворота
Президент Боливии Луис Арсе предупредил в среду, что в столице происходит «нерегулярное» развертывание войск, что вызывает опасения о возможном перевороте.
В своем микроблоге в Х он обратился с призывом «уважать демократию».
В тоже время боливийское телевидение показало два танка и несколько военнослужащих перед правительственным дворцом.
Бывший президент Боливии Эво Моралес в своем микроблоге в X также осудил передвижение военных на площади Мурильо у дворца, назвав это «готовящимся переворотом».
По информации местного СМИ El Deber, боливийская армия заняла территорию правительственного дворца, а во двор въехала бронетехника.