Ավելի քան 400 ներգաղթյալ կվտարվի Ռուսաստանից
Սանկտ Պետերբուրգից դատարանի որոշմամբ կվտարվի օրենքը խախտած ավելի քան 400 ներգաղթյալ: Դրա մասին հայտնել է РИА Новости-ն՝ հղում անելով քաղաքի դատարանների միասնական մամուլի ծառայությանը։
2024 թվականի մարտի 25-29-ը Սանկտ Պետերբուրգի շրջանային դատարաններն, ընդհանուր առմամբ, վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ստացել են 584 նյութ՝ Վարչական իրավախախտումների օրենսգրքի 18.8-րդ հոդվածով (օտարերկրացու կամ քաղաքացիություն չունեցող անձի կողմից Ռուսաստանի Դաշնություն կամ Ռուսաստանի Դաշնություն մուտք գործելու կամ ՌԴ-ում գտնվելու (բնակության) ռեժիմի կանոնների խախտում), որոնցից քննվել է 515-ը:
Ըստ դատարանի որոշումների՝ 418 օրինախախտ տուգանվել են և հարկադիր արտաքսվել երկրից։ Բացի դրանից, ևս 48 մարդ պետք է տուգանք վճարի և ինքնուրույն լքի Ռուսաստանի տարածքը։
Դատարանների միասնական մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ բանաձևի ուժի մեջ մտնելու պահից հինգ օրվա ընթացքում օրինախախտ ներգաղթյալները պետք է ինքնուրույն կերպով իրավապահ մարմինների վերահսկողությամբ լքեն Ռուսաստանի Դաշնությունը։

Из Петербурга выдворят более 400 мигрантов
Из Петербурга по решению судов выдворят более 400 нарушивших законодательство мигрантов, сообщает РИА Новости со ссылкой на объединенную пресс-службу судов города.
Всего с 25 по 29 марта 2024 года в районные суды Петербурга поступило 584 материала по делам об административных правонарушениях по ст.18.8 КоАП (Нарушение иностранным гражданином или лицом без гражданства правил въезда в РФ либо режима пребывания (проживания) РФ. Из них было рассмотрено 515 дел.
«Решения судов: 418 нарушителям назначен штраф с принудительным выдворением из страны, с помещением в ЦВСИГ (Центр временного содержания иностранных граждан)», - говорится в сообщении.
Кроме того, еще 48 человек должны заплатить штраф и самостоятельно покинуть РФ. Как пояснили в пресс-службе судов, это контролируемый самостоятельный вылет из РФ в течение пяти дней с момента вступления постановления в законную силу.