Աթենքի կենտրոնում ինքնաշեն ռումբ է պայթել
Ինքնաշեն պայթուցիկ սարքը պայթել է Աթենքի կենտրոնում գտնվող բանկի մոտ, տեղեկացրել է ERT հունական հանրային հեռուստատեսությունը։
Ռումբի պայթյունը տեղի է ունեցել հինգշաբթի՝ հունվարի 25-ի գիշերը, ժամը 3.30-ին։ Չարագործները գազային ռումբը դրել են Տրիոն Իերարխոնի փողոցում գտնվող բանկի մուտքի մոտ (Պետրալոնի շրջան) եւ այն ակտիվացրել դետոնատորի օգնությամբ։
Պայթյունի հետեւանքով նյութական վնաս է պատճառվել բանկի ճակատամասին, գոյացել է 38 սանտիմետր երկարությամբ եւ 5 սանտիմետր խորությամբ փոս։ Վնասվել են պայթյունի տեղում կայանած մեքենան եւ հարեւան խանութը, որի պատուհանները կոտրվել են։ Հակաահաբեկչական ծառայությունը հետաքննություն է սկսել։

В центре Афин взорвалась самодельная бомба
Самодельное взрывное устройство взорвалось возле банка в центре Афин, сообщило греческое общественное телевидение ERT.
Взрыв бомбы произошел в 3.30 ночи в четверг, 25 января. Злоумышленники заложили бомбу из газовых баллончиков у входа в отделение банка на улице Трион Иерархон в районе Петралона и активировали ее с помощью взрывателя и детонатора.
В результате взрыва причинен материальный ущерб фасаду банка, образовалась воронка длиной 38 см и глубиной 5 см. Повреждены припаркованный возле места взрыва автомобиль и соседний магазин, где были разбиты окна. Расследование начала Антитеррористическая служба.