Ալիևը շնորհավորել է Պուտինին ծննդյան օրվա առթիվ և քննարկել Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հոկտեմբերի 7-ին զանգահարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: Այդ մասին հաղորդում է Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Նախագահ Իլհամ Ալիեւը շնորհավորել է Ռուսաստանի Նախագահին ծննդյան օրվա առթիվ, մաղթել նրան քաջառողջություն և նոր հաջողություններ պետական գործունեության մեջ՝ ի նպաստ Ռուսաստանի զարգացման և բարգավաճման:
Վլադիմիր Պուտինը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահին ուշադրության և շնորհավորանքների համար:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում պետությունների ղեկավարները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հետ կապված իրավիճակը:
Իլհամ Ալիեւն ու Վլադիմիր Պուտինը կարծիքներ են փոխանակել ռուս-ադրբեջանական հարաբերությունների հեռանկարների հետ կապված հարցերի շուրջ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Ильхам Алиев позвонил Владимиру Путину
Президент Азербайджана Ильхам Алиев позвонил российскому лидеру Владимиру Путину и поздравил его с днем рождения.
Как сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службы президента Азербайджана, Алиев пожелал Путину ему новых успехов в государственной деятельности на благо развития и процветания России и крепкого здоровья.
В ходе телефонного разговора главы государств обсудили ситуацию, возникшую в связи с нагорно-карабахским конфликтом.
Ильхам Алиев и Владимир Путин провели обмен мнениями вокруг вопросов, связанных с перспективами азербайджано-российских отношений.