Ակնկալում ենք, որ մոտ ապագայում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև կկնքվի խաղաղության համաձայնագիր. Մարկո Ռուբիո
Ակնկալում ենք, որ մոտ ապագայում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագիր կկնքվի։
Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Սպիտակ տանը նախագահ Դոնալդ Թրամփի մասնակցությամբ կայացած համատեղ հանդիպման ժամանակ։
«Մենք դադարեցրինք Հնդկաստանի և Պակիստանի միջև պատերազմը։ Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության և Ռուանդայի միջև խաղաղության համաձայնագիրը, ինչպես նաև 12-օրյա պատերազմը, որն ավարտվեց ամերիկյան գործողությամբ՝ Միացյալ Նահանգները աշխարհում միակ երկիրն է, որը կարող է դա անել։ Հուսով եմ, որ շուտով Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագիր կստորագրվի», - ընդգծեց Ռուբիոն։

Марко Рубио: Надеемся, что скоро будет заключено мирное соглашение между Азербайджаном и Арменией
Надеемся, что скоро будет заключено мирное соглашение между Азербайджаном и Арменией, заявил госсекретарь США Марко Рубио на заседании кабинета президента страны Дональда Трампа.
Вероятность заключения мирного соглашения между Ереваном и Баку Рубио назвал одним из достижений администрации Трампа за менее чем через 6 месяцев работы.
«Под вашим руководством мы предотвратили и положили конец войне между Индией и Пакистаном. Впервые в истории доля НАТО достигла 5%, что является самым высоким показателем за всю историю. Мирное соглашение между Демократической Республикой Конго и Руандой. 12-дневная война, закончившаяся американской операцией, которую мы, единственная страна в мире, могли бы провести.