ԱԳՆ ղեկավարների «3+3» ձեւաչափով երրորդ նիստը տեղի կունենա Ստամբուլում հոկտեմբերի 18-ին. Հաքան Ֆիդան
Արտաքին գործերի նախարարների «3+3» ձեւաչափով երրորդ հանդիպումը տեղի կունենա Ստամբուլում հոկտեմբերի 18-ին՝ Ադրբեջանի Հայաստանի, ՌԴ-ի եւ Իրանի արտգործանախարների մասնակցությամբ։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը մամուլի ասուլիսում, Հորդանանի ԱԳՆ ղեկավար Այման աս-Սաֆադիի հետ Անկարայում կայացած բանակցություններից հետո, տեղեկացրել է TRT Haber-ը։
«Թուրքիան կողմնակից է այն դիրքորոշմանը, որ տարածաշրջանային բոլոր հարցերը պետք է լուծվեն անմիջապես տարածաշրջանի երկրների կողմից։ Մենք շարունակում ենք խորհրդակցությունները Հարավային Կովկասի երկրների հետ տարածաշրջանային համագործակցության պլատֆորմի միջոցով։ Երրորդ նախարարական նիտը «3+3» ձեւաչափով տեղի կունենա Ստամբուլում հոկտեմբերի 18-ին։ Հանդիպմանը կմասնակցեն Ադրբեջանի, Հայաստանի, ՌԴ-ի եւ Իրանի արտաքին գործերի նախարարները»,- ասել է Ֆիդանը։

Хакан Фидан: Третье заседание глав МИД в формате «3+3» пройдет в Стамбуле 18 октября
Третье заседание министров иностранных дел в формате «3+3» пройдет в Стамбуле 18 октября с участием глав МИД Азербайджана, Армении, РФ и Ирана. Oб этом заявил министр иностранных дел Турции Хакан Фидан на пресс-конференции по итогам переговоров с главой МИД Иордании Айманом ас-Сафади в Анкаре, передает TRT Haber.
«Турция придерживаются позиции, что все региональные вопросы должны решаться непосредственно странами региона. Мы продолжаем консультации со странами Южного Кавказа через платформу регионального сотрудничества. Третье министерское заседание в формате «3+3" пройдет 18 октября в Стамбуле. Во встрече примут участие министры иностранных дел Азербайджана, Армении, Ирана и России», - сказал Фидан.