Ադրբեջանը Իսրայելից հակաօդային պաշտպանության համակարգեր է ուզում գնել
Ադրբեջանը ցանկանում է Իսրայելից պաշտպանության նոր համակարգեր ձեռք բերել ։ Այս մասին հայտնում է Breaking Defense-ը, որը հոդված է հրապարակել Ուկրաինայի դեմ պատերազմում Իրանի կողմից Ռուսաստանին աջակցելու պատճառների մասին ։
Հոդվածում հիշատակվում է նաև Ադրբեջանը և Իրանի զինավարժությունները նրա սահմանին։ «ՊՆ-ի աղբյուրները հայտնել են, որ Ադրբեջանը ներկայումս Իսրայելից պաշտպանության լրացուցիչ համակարգեր է փնտրում, սակայն պարզ չէ ՝ արդյոք Ռուսաստանը դեմ կլինի նման գործարքին», - գրում է թերթը ։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի սկզբին Ադրբեջան էր այցելել Իսրայելի պաշտպանության նախարար Բենի Գանցը, ով նույնպես հանդիպել էր նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ ։

Breaking Defense: Азербайджан хочет купить системы обороны у Израиля
Азербайджан хочет приобрести у Израиля новые системы обороны. Об этом сообщает Breaking Defense, опубликовавший статью о причинах поддержки Ираном России в войне с Украиной.
В статье упоминается также Азербайджан и военные учения Ирана на его границе. «Источники в МО сообщили, что Азербайджан в настоящее время ищет у Израиля дополнительные системы обороны, однако неясно, будет ли Россия против такой сделки», — пишет газета.
Напомним, что в начале октября Азербайджан посетил министр обороны Израиля Бени Ганц, который также встретился с президентом Ильхамом Алиевым.