Ադրբեջանը և Թուրքիան քննարկում են ռազմական համագործակցության զարգացումը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հանդիպել է պաշտոնական այցով Բաքվում գտնվող Թուրքիայի զինված ուժերի գլխավոր հետախուզական վարչության պետ, գեներալ-գնդապետ Իսմայիլ Գյունայդինի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն՝ վկայակոչելով պաշտպանության նախարարությանը, կողմերը նշել են «երկու եղբայրական պետությունների ղեկավարների անկեղծ հարաբերությունների շահավետ ազդեցությունը ռազմական համագործակցության, ինչպես նաև այլ ոլորտներում համագործակցության վրա»։
Հանդիպմանը քննարկվել են ռազմական և ռազմակրթական ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ներկա վիճակն ու զարգացման հեռանկարները, քննարկվել է ադրբեջանա-թուրքական բարձր մակարդակի ռազմական երկխոսության վերաբերյալ հանդիպման շրջանակներում անցկացված միջոցառումների կարևորությունը:

Азербайджан и Турция обсуждают развитие военного сотрудничества
Министр обороны Азербайджана Закир Гасанов встретился с находящейся с официальным визитом в Баку делегацией во главе с начальником главного разведывательного управления ВС Турции генерал-полковником Исмаилом Гюнайдыном.
Как передает АПА со ссылкой на минобороны, стороны отметили «благотворное влияние искренних отношений глав двух братских государств на сферу военного сотрудничества, равно как и на сотрудничество в других областях».
На встрече было обсуждено текущее состояние и перспективы развития двустороннего сотрудничества в военной и военно-образовательной областях, отмечена важность мероприятий, проводимых в рамках заседания по азербайджано-турецкому военному диалогу высокого уровня.