Ադրբեջանում 44-օրյա պատերազմի մասնակիցն ինքնահրկիզման փորձ է արել
Ադրբեջանում 44-օրյա պատերազմի մասնակիցն ինքնահրկիզման փորձ է արել, հայտնել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Ինքնահրկիզման փորձը գործադիր իշխանության շենքում արել է Ջալիլաբադի շրջանի Գյոյթեփե քաղաքի բնակիչ, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Էլնուր Ալիևը։
Հաղորդվում է, որ Ալիևը ծանր վնասվածքներով տեղափոխվել է Բաքվի 5-րդ քաղաքային կլինիկական հիվանդանոցի այրվածքների բաժանմունք։
Հայտնի է դարձել, որ Ալիևն ամուսնության նպատակով Մասալլի թաղամասից աղջկա է առևանգել։
«Աղջկա ընտանիքը դեմ է եղել դրան, իսկ մայրը ընդդեմ Է.Ալիևի դատական ​​հայց է ներկայացրել։ Մայրը պնդում է, որ Ալիևն իր դստերը խաբեությամբ դուրս է հանել տնից։ Աղջկա ընտանիքը 11 հազար մանաթի չափով փոխհատուցում է պահանջում։ Չնայած նախնական համաձայնությանը, աղջիկը դատարանում հանդես է եկել նաև որպես հայցվոր»,- գրում են լրատվամիջոցները։
Ձերբակալությունից վախենալով, Ալիևը խուճապի է մատնվել և Ջալիլաբադի շրջանի զբաղվածության ծառայության շենքի դիմաց ինքնահրկիզման փորձ է արել։

В Азербайджане совершил попытку самосожжения участник 44-дневной войны
В Азербайджан совершил попытку самосожжения участник 44-дневной войны, сообщают азербайджанские СМИ.
Житель города Гёйтепе Джалилабадского района, участник 44-дневной войны Эльнур Алиев предпринял попытку самосожжения в здании Исполнительной власти района.
Сообщается, что Алиев с тяжелыми травмами был помещен в ожоговое отделение 5-й городской клинической больницы Баку.
Стало известно, что Алиев похитил девушку из Масаллинского района с целью женитьбы.
«Семья девушки была против этого, и мать подала иск в суд против Э.Алиева. Она утверждает, что он обманом увел ее дочь из дома. Семья девушки требует компенсацию в размере 11 000 манатов. Несмотря на первоначальное согласие, в суде девушка также выступила в качестве истца», - пишут СМИ.