99 տոկոսից ավելի ձայների հաշվարկից հետո, ըստ կանխատեսումների, «Վրացական երազանքը» կստանա 54 տոկոս ձայն
Ձայների ավելի քան 99%-ի հաշվարկից հետո, ըստ կանխատեսումների, «Վրացական երազանքը» իր մոտակա մրցակցից առաջ կանցնի 44 տոկոսով և կհավաքի 54 տոկոս, այսինքն՝ կստանա 90 մանդատ 150-տեղանոց խորհրդարանում»,- ասաց Վ. Վրաստանի խորհրդարանը Շալվա Պապուաշվիլին, հաղորդում է Վրաստանի Առաջին ալիքը։
Ինչպես նշել է Պապուաշվիլին, դա հստակ ազդանշան է ընդդիմության համար։
«Ցանկանում եմ շնորհավորել մեր բոլոր հավատարիմ աջակիցներին և ողջ Վրաստանին համընդհանուր ընտրություններում Վրացական երազանքի հաղթանակի կապակցությամբ, դեպի Եվրոպա միայն խաղաղությամբ, արժանապատվությամբ և բարգավաճմամբ»,- գրել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը։

Спикер парламента Грузии: После подсчета более 99% голосов, согласно прогнозам, «Грузинская мечта» наберет 54%
После подсчета более 99% голосов, согласно прогнозам, «Грузинская мечта», опередит своего ближайшего конкурента на 44 процента и наберет 54 процента, то есть получит 90 мандатов в 150-местном парламенте, заявил председатель парламента Грузии Шалва Папуашвили, передает Первый канал Грузии.
Как отметил Папуашвили, это явный сигнал для оппозиции.
«Я хотел бы поздравить всех наших преданных сторонников и всю Грузию с победой Грузинской мечты на всеобщих выборах. В Европу только с миром, достоинством и процветанием», — написал спикер парламента Грузии.