Վրաստանից և՛ վառելիքի, և՛ հումանիտար օգնության տեղափոխման հետ կապված որևէ խնդիր չկա
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը հերքել է համացանցում շրջանառվող այն տեղեկությունները, թե Վրաստանը խոչընդոտում է դեպի ՀՀ վառելիքի ներկրմանը և նաև հրաժարվում է բաց թողնել դեպի Հայաստան հումանիտար օգնությունը, չեն համապատասխանում իրականությանը։
«Ե՛վ վառելիքի, և՛ հումանիտար օգնության տեղափոխման հետ կապված որևէ խնդիր չկա։
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում Վրաստանի համապատասխան կառույցների հետ։
Այնուամենայնիվ, Վրաստանի տարածքով տարանցման հետ կապված որևէ խնդրի առաջացման պարագայում, խնդրում ենք անմիջապես կապ հաստատել Վրաստանում ՀՀ դեսպանության հետ՝ հարցին արագ լուծում տալու համար։
Միաժամանակ հորդորում ենք ապատեղեկատվություն չտարածել, քանզի այն ուղղակիորեն հարվածում է Հայաստանի Հանրապետության պետական շահերին»,- հայտնում են դեսպանությունից։

Никаких проблем с перевозкой топлива и гуманитарной помощи из Грузии нет: посольство
Посольство Армении в Грузии опровергло распространяемые в интернете сведения о том, что Грузия препятствует импорту топлива в Армению, а также отказывается пропустить гуманитарную помощь в Армению, не соответствуют действительности.
"И по линии перевозок топлива, и по линии перевозок гуманитарной помощи нет никаких проблем.
Посольство Армении в Грузии поддерживает постоянную связь с соответствующими структурами Грузии.
Тем не менее, в случае возникновения каких-либо проблем, связанных с транзитом через территорию Грузии, просим немедленно связаться с посольством РА в Грузии для быстрого решения вопроса.
В то же время призываем не распространять дезинформацию, так как она напрямую бьет по государственным интересам Республики Армения»,- говорится в сообщении посольства.