Տիգրան Խաչատրյանի և ԱՄՀ մշտական ներկայացուցչի հանդիպմանը կարևորվել է համագործակցության սերտացումը
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) մշտական ներկայացուցիչ Մեհդի Ռաիսիին։
Տիգրան Խաչատրյանը ողջունել է մշտական ներկայացուցչին և նշել, որ ֆինանսների նախարարությունը Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հետ ունի համատեղ աշխատանքի մի շարք կարևոր ուղղություններ, որոնցից յուրաքանչյուրի կարևորությունը դժվար է գերագնահատել:  ՀՀ ֆինանսների նախարարը կարևորել է ԱՄՀ-ի աջակցությունը Հայաստանում մակրոտնտեսական կայունությանն ուղղված կառավարության քաղաքականության իրագործմանը:
Տիգրան Խաչատրյանը նաև ասել է, որ ուրախ  կլինի  կառույցի հետ տարվող աշխատանքները խորացնելու ուղղությամբ։
ԱՄՀ-ի ներկայացուցիչ Մ․ Ռաիսին իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման հնարավորության համար և շնորհավորել Տ․ Խաչատրյանին՝ ֆինանսների նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ։
Նա ընդգծել է, որ Հայաստանը ԱՄՀ-ի հետ երկար տարիների համագործակցության փորձ ունի։ ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչը հույս է հայտնել, որ առավել սերտ շփումները այսուհետ ևս շարունակական կլինեն։

Министр финансов РА и постоянный представитель МВФ в Армении обсудили дальнейшую работу
13 августа министр финансов РА Тигран Хачатрян принял постоянного представителя Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Мехди Раиси.
Как  передает Infoport.am, министр отметил, что у Минфина есть ряд важных направлений совместной работы с Международным валютным фондом, важность каждого из которых трудно переоценить. Министр финансов РА отметил важностьсодействия  МВФ для реализации государственной политики, направленной на обеспечение макроэкономической стабильности в Армении.
Министр также сказал, что будет рад, если работа со структурой будет углубляться.
Представитель МВФ Мехди Раиси в свою очередь поблагодарилза возможность встречи и  поздравил T ․ Хачатряна в связи с назначением министром финансов.
Он подчеркнул, что у Армениимноголетний опыт сотрудничества с МВФ. Постоянный представитель МВФ выразил надежду, что впредь  будут продолжены более тесные контакты.