Team Holding-ը հայտարարում է դոլարային պարտատոմսերի երրորդ՝ եզրափակիչ փուլի տեղաբաշխման մեկնարկը․ տեղաբաշխողը՝ Freedom Broker Armenia
Team Holding-ը հայտարարում է անվանական արժեկտրոնային դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխման երրորդ՝ եզրափակիչ փուլի մեկնարկի մասին:
Նախորդ երկու փուլերի տեղաբաշխումներն ավարտվել են նախատեսված ժամկետից շուտ՝ ներդրողների կողմից բարձր պահանջարկի և շուկայի կայուն հետաքրքրվածության պայմաններում: Team Holding-ի պարտատոմսերը շարունակաբար ձևավորում են բարձր ակտիվություն ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային ներդրողների շրջանում:
Տեղաբաշխումն իրականացվում է Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության միջոցով՝ միջազգային չափանիշներին համապատասխան և լիարժեք թափանցիկ գործընթաց ապահովելով:
Երրորդ՝ եզրափակիչ փուլի շրջանակում տեղաբաշխվող դոլարային պարտատոմսերի պայմաններն են՝ անվանական ծավալը՝ 12,5 միլիոն ԱՄՆ դոլար, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնի եկամտաբերությունը՝ 8,65%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս: Արժեկտրոնները կվճարվեն կիսամյակային պարբերականությամբ:
Տեղաբաշխման արդյունքում ներգրավված միջոցները Team Holding-ը կուղղի իր հիմնական ռազմավարական ուղղությունների զարգացմանը՝ ենթակառուցվածքային նախագծերի իրականացմանը, նորարարական լուծումների ներդրմանը, ինչպես նաև ընթացիկ նախագծերի ֆինանսավորման արդյունավետության բարձրացմանը:
«Բարձր գնահատելով այս ողջ ընթացքում մեր ընկերության ու թիմի հանդեպ ներդրողների վստահությունը՝ մուտք ենք գործում պարտատոմսերի տեղաբաշխման եզրափակիչ փուլ: Այս ճանապարհին մեզ միացած գործընկերների՝ թե՛ անհատների, թե՛ բիզնեսների հավատը մեզ պարտավորեցնում է էլ ավելի մեծ եռանդով շարունակելու մեր՝ ենթակառուցվածքների և նորարարության զարգացման ուղղությամբ նախագծերը՝ հեռանկարում ունենալով միասին առավել մրցունակ տնտեսության ձևավորման գաղափարը», - ասում է Team ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Հայկ Եսայանը:
Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը հավելում է․ «Team Holding-ի պարտատոմսերի՝ նախորդ երկու փուլերի նկատմամբ արձանագրված բարձր պահանջարկը վկայում է, որ Հայաստանի կապիտալի շուկայում ձևավորվում է հասուն և երկարաժամկետ մտածողությամբ ներդրումային միջավայր, որտեղ ներդրողները նախապատվությունը տալիս են կայուն զարգացման ռազմավարություն ունեցող և բարձր թափանցիկությամբ գործող ընկերություններին»։
Պարտատոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել ինչպես առցանց՝ Freedom Broker Armenia հարթակի միջոցով, այնպես էլ դիմելով ընկերության գրասենյակ կամ ներկայացնելով հայտ ընկերության պաշտոնական կայքում։
Ծրագրային ազդագրով նախատեսված տեղաբաշխման ընդհանուր ծավալը կազմում է 31,500,000 ԱՄՆ դոլար և 1.4 միլիարդ ՀՀ դրամ։
Team Holding-ի պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկում՝ 2025 թվականի նոյեմբերի 19-ի թիվ 1/417Ա որոշմամբ։
Պարտատոմսերի ձեռքբերման կարգին, ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին և հրապարակային առաջարկի հայտարարություններին կարելի է ծանոթանալ այստեղ։
Թողարկողի և առաջարկվող պարտատոմսերի բոլոր պայմանները, ինչպես նաև դրանց առնչվող ռիսկերը ներկայացված են ծրագրային ազդագրում։

Team Holding объявляет о начале третьего заключительного этапа размещения долларовых облигаций; размещение осуществляет Freedom Broker Armenia
Team Holding объявляет о начале третьего заключительного этапа размещения именных купонных долларовых облигаций.
Первые два этапа размещения завершились раньше запланированного срока благодаря высокому спросу со стороны инвесторов и устойчивому интересу рынка. Облигации Team Holding продолжают демонстрировать высокую активность как среди локальных, так и международных инвесторов.
Размещение осуществляется через инвестиционную компанию Freedom Broker Armenia с соблюдением международных стандартов и обеспечением полной прозрачности процесса.
Параметры долларовых облигаций, размещаемых в рамках третьего — финального этапа:
номинальный объем выпуска — 12,5 млн долларов США, номинальная стоимость одной облигации — 100 долларов США, купонная доходность — 8,65%, срок обращения — 48 месяцев. Выплата купонов будет осуществляться с полугодовой периодичностью.
Средства, привлеченные в результате размещения, Team Holding направит на развитие ключевых стратегических направлений компании — реализацию инфраструктурных проектов, внедрение инновационных решений, а также повышение эффективности финансирования текущих проектов.
«Высоко оценивая доверие, которое инвесторы на протяжении всего этого времени проявляли к нашей компании и команде, мы вступаем в финальный этап размещения облигаций. Доверие партнеров, присоединившихся к нам на этом пути, как частных инвесторов, так и представителей бизнеса, обязывает нас с еще большей энергией продолжать проекты, направленные на развитие инфраструктуры и инноваций, имея общую долгосрочную цель — формирование более конкурентоспособной экономики», - отметил соучредитель группы компаний Team Айк Есаян.
Директор Freedom Broker Armenia Овак Овакимян добавил: «Высокий спрос, зафиксированный на предыдущих двух этапах размещения облигаций Team Holding, свидетельствует о том, что на рынке капитала Армении формируется зрелая инвестиционная среда с долгосрочным мышлением, где инвесторы отдают предпочтение компаниям с устойчивой стратегией развития и высоким уровнем прозрачности».
Приобрести облигации можно онлайн через платформу Freedom Broker Armenia, обратившись в офис компании либо подав заявку на официальном сайте.
Совокупный объем программы выпуска составляет 31 500 000 долларов США и 1,4 млрд драмов. Программный проспект облигаций был зарегистрирован Центральным банком Республики Армения решением № 1/417А от 19 ноября 2025 года.
Ознакомиться с правилами приобретения облигаций, электронной версией проспекта и объявлениями о публичном предложении можно по указанной ссылке. Все условия выпуска и предложенных облигаций, а также связанные с ними риски представлены в программном проспекте.