Ստեղծվել է գործող բիզնեսը ՀՀ տեղափոխելու եւ նոր բիզնեսի հիմնման հարցերով աշխատանքային խումբ
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում ստեղծվել է գործող բիզնեսը այլ երկրներից Հայաստանի Հանրապետություն տեղափոխելու եւ նոր բիզնեսի հիմնման հարցերով աշխատանքային խումբ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախարարությունն այս մասին տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի գրառմամբ։
«Գործարարներին աջակցություն տրամադրելու համար գործում է արագ արձագանքման էլեկտրոնային հասցե, որին կարող եք ուղարկել Ձեր հարցերը՝ [email protected] :
Նամակում պետք է տրամադրել տեղեկատվություն հետեւյալի մասին՝
ընկերության անվանումը և ոլորտը,
աշխատակիցների քանակը,
տեղափոխման մոտավոր ժամկետները,
տեղափոխման հետ կապված հիմնական հարցերը,
պատասխանատու անձ, ում հետ մասնագետները կարող են հաստատել օպերատիվ հաղորդակցություն:
Բոլոր հարցերը կփոխանցվեն էկոնոմիկայի նախարարության կազմում գործող Enterprise Armenia եւ National Center for Innovation & Entrepreneurship մասնագետներին՝ որոնք լիարժեք աջակցություն կցուցաբերեն Հայաստանում նոր բիզնեսներ բացելու և գործող բիզնեսների ինտեգրման բոլոր գործընթացներում»,- հայտնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից։

В Министерстве экономики РА создана рабочая группа по переносу существующего бизнеса из других стран в Республику Армения и созданию нового бизнеса.
Для оказания поддержки предпринимателям действует адрес электронной почты быстрого реагирования, на который вы можете отправлять свои вопросы: [email protected] .
Письмо должно содержать следующую информацию:
название компании и сферу деятельности,
количество сотрудников,
примерные даты переноса бизнеса,
основные вопросы, связанные с переносом бизнеса,
ответственное лицо, с которым специалисты смогут установить оперативную связь.
Все вопросы будут переданы специалистам входящих в состав Министерства экономики Национальный центр инноваций и предпринимательства и Enterprise Armenia, которые окажут полное содействие во всех процессах по интеграции бизнесов и открытию новых бизнесов в Армении.