Հայաստանում միջին աշխատավարձն աճել է 45 դոլարով․ Փաշինյան
2022 թվականի ապրիլին միջին աշխատավարձը 2021 թվականի ապրիլի համեմատ աճել է 21 000 դրամով (45 դոլար - խմբ.), իսկ 2018 թվականի ապրիլի համեմատ՝ 60 000 դրամով։ Այս մասին մայիսի 26-ին կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա հավելեց, որ հունվար-ապրիլին շինարարության ոլորտում աճը կազմել է 9 տոկոս, առեւտրի ոլորտում` 7,8 տոկոս, ծառայությունների ոլորտում` 23,5 տոկոս, էլեկտրաէներգիայի արտադրության ոլորտում՝ 14,1 տոկոս, արտահանման ոլորտում՝ 25,2 տոկոս:
«Տնտեսական աճն առաջին երեք ամիսներին կազմել է 8,6 տոկոս։ Մենք նպատակ ենք դրել մինչեւ տարեվերջ 7 տոկոս աճ ապահովել»,- հավելեց Փաշինյանը։

Премьер-министр: Средняя зарплата в Армении выросла на 45 долларов
Средняя зарплата в апреле 2022 года в сравнении с апрелем 2021 года выросла на 21 тыс. драмов (45 долларов – ред.), а в сравнении с апрелем 2018 года – на 60 тыс. драмов. Об этом на заседании Правительства 26 мая заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Он добавил, что в январе-апреле рост в строительном секторе составил 9%, в сфере торговле – 7,8%, услуг – 23,5%, производства электроэнергии – 14,1%, экспорта – 25,2%.
«Экономический рост за первые три месяца составил 8,6%. Мы поставили цель обеспечить к концу года рост в 7%», – добавил Пашинян.