Հայաստանն ունի բավական բարձր տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ՝ 13.9 տոկոս. Վահան Քերոբյան
Ընթացիկ տարվա առաջին ութ ամիսների տնտեսական տվյալներն արդեն հայտնի են, և Հայաստանն ունի տնտեսական ակտիվության բավական բարձր ցուցանիշ՝ 13.9 տոկոս: Այդ մասին Կառավարության նիստի ընթացքում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը՝ նշելով, որ օգոստոս ամսին նշված ցուցանիշը եղել է 18.4 տոկոս:
«Մենք տեսնում ենք, որ ընկերությունները, իհարկե, որոշակիորեն ճշգրտում են պլանները, բայց մենք ամեն կերպ փորձում ենք նրանց քաջալերել, որ չշեղվեն իրենց ներդրումային և գործառնական պլաններից և ամբողջ ուժով շարունակեն աշխատել, որպեսզի կարողանան իրենց ներդրումը կատարել մեր տնտեսական հզորացման և, հետևաբար, նաև ընդհանուր հզորացման գործում»,- նշեց Քերոբյանը:
«Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որ մեր տնտեսության բնականոն գործունեությունն ապահովենք, և դա կարևոր առաջնահերթություն է մեզ համար»,- ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:

По данным за 8 месяцев текущего года, уровень экономической активности Армении составил 13,9%
По данным за 8 месяцев текущего года, у Армении довольно высокий показатель экономической активности - 13,9%, а в августе он составил 18,4%. Об этом на сегодняшнем заседании правительства сообщил министр экономики Ваан Керобян.
По его словам, компании, конечно, в определенной степени корректируют свои планы, но государство всячески пытается их воодушевить, чтобы они не отклонялись от своих инвестиционных и операционных проектов и продолжали работать изо всех сил, тем самым внося вклад в экономическое развитие РА.
В свою очередь, Никол Пашинян отметил: «Я согласен, господин Керобян, мы должны сделать все, чтобы обеспечить нормальное функционирование нашей экономики. Это важный приоритет для нас. До сих пор это удавалось, и я уверен, что и вп